| Pixel Pitch | 1.2 |
| Weight(KG) | 7.1 |
| Cabinet size | 640mm×480mm |
| Technology | Optical circular polarization |
| Display mode | 3D interlaced row/column display |
| Compatibility mode | 2D/3D compatible |
| 3D format | Left-right format/Top-bottom format |
| Video compatible | Supports 2D and 3D video playback, can switch with one click |
| Maintenance method | front maintenance/Post-maintenance |
| Brightness | 0~500CD/㎡Adjustable |
| Maximum power consumption | 800W/㎡ |
| Average power consumption | 300W/㎡ |
| Power supply requirements | AC100~240V(50-60Hz) |
| refresh rate | 3840Hz |
| Typical lifespan | 100000h |
| Brand Name | SHENGLONG |
| Model Number | SMRP-3D3112/VGG |
| Certification | CKEYS250731015 CKEYS250731013 2021010903397492 CKEYS250804033 CKEYS250731016 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
3D Large Immersive LED Display Screen 3D Wall Panel LED Screens Fixed Indoor P2
Movie Screen 3d Wall Panel 3d Display Indoor hd Prices of 3d Screens
3D Display Optical 3D Screen Technology Exhibition Hall Cinema Movie Screen Anti
Immersive Billboard Waterproof LED 3D Display Screen Indoor LED Display Screen
Product Specification
| Pixel Pitch | 1.2 | Weight(KG) | 7.1 |
| Cabinet size | 640mm×480mm | Technology | Optical circular polarization |
| Display mode | 3D interlaced row/column display | Compatibility mode | 2D/3D compatible |
| 3D format | Left-right format/Top-bottom format | Video compatible | Supports 2D and 3D video playback, can switch with one click |
| Maintenance method | front maintenance/Post-maintenance | Brightness | 0~500CD/㎡Adjustable |
| Maximum power consumption | 800W/㎡ | Average power consumption | 300W/㎡ |
| Power supply requirements | AC100~240V(50-60Hz) | refresh rate | 3840Hz |
| Typical lifespan | 100000h | Brand Name | SHENGLONG |
| Model Number | SMRP-3D3112/VGG | Certification | CKEYS250731015 CKEYS250731013 2021010903397492 CKEYS250804033 CKEYS250731016 |
| Place of Origin | China |
![]()
![]()
![]()
,![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
1998
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-k9m2p5 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-k9m2p5-title { font-size: 18px; font-weight: bold; color: #0000... .gtr-container-k9m2p5 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-k9m2p5-title { font-size: 18px; font-weight: bold; color: #0000...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!