China ABS Plastic Cinema Use Circular polarized 3D glasses CP297GTS01
  1. China ABS Plastic Cinema Use Circular polarized 3D glasses CP297GTS01
  2. China ABS Plastic Cinema Use Circular polarized 3D glasses CP297GTS01
ABS Plastic Cinema Use Circular polarized 3D glasses CP297GTS01
  1. MOQ: 100 Piece/Pieces
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Packaging Details 1PC in one color box, 100PCS per out carton
Delivery Time one to two weeks
Payment Terms L/C,T/T and Western Union
Supply Ability 200000 Piece/Pieces per Month
Place of Origin Guangdong, China (Mainland)
Brand Name GetD
Model Number CP297GTS01
Certification CE, RoHs, FCC
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Packaging Details 1PC in one color box, 100PCS per out carton Delivery Time one to two weeks
Payment Terms L/C,T/T and Western Union Supply Ability 200000 Piece/Pieces per Month
Place of Origin Guangdong, China (Mainland) Brand Name GetD
Model Number CP297GTS01 Certification CE, RoHs, FCC
High Light usb 3d glasses3d stereo glassespolarizing 3d glasses
Its product structure is imported Environmental Protection plastic material, elastic and bend-resistant frame, 0.297mm imported circular polarized lens from the RealD certificated suppliers.
The technical parameters
Optics parameter;
Polarized efficiency 99.7%,
Transmittance 43.5%,
Compensation;125nm-128nm, which guarantee the perfect 3D imaged effect for you.
Glasses size; 150*48*165mm (length* width*arm length),