China SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
  1. China SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
  2. China SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
  3. China SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
  4. China SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
SGMSH-30DCA6F-OY YASKAWA High-performance AC Servo Motor
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Supply Ability 999
Delivery Time in stock / 1-3 work days
Packaging Details Brand New Original
Brand Name YASKAWA
Model Number SGMSH-30DCA6F-OY
Place of Origin Japan
Product Specification
Payment Terms T/T Supply Ability 999
Delivery Time in stock / 1-3 work days Packaging Details Brand New Original
Brand Name YASKAWA Model Number SGMSH-30DCA6F-OY
Place of Origin Japan
High Light Yaskawa AC servo motorhigh-performance servo motorYaskawa servo motor with warranty
YASKAWA SGMSH-30DCA6F-OY High-performance AC Servo Motor:
Technical Specifications:
Manufacturer: Yaskawa
Product Line: SG Series
Part Number: SGMSH-30DCA6F-OY
Type: AC Servo Motor
Rated Output Power: 3.0 kW (4.0 HP)
Rated Speed: 3000 RPM
Voltage: 400 VAC
Rated Current: 8.9 A
Rated Torque: 9.55 Nm
Encoder: 17-bit Incremental Encoder
Shaft End: Straight with key and tap
Oil Seal: Standard
Brake: Standard
Weight: Approximately 4.56 kg (10.06 lbs)
Classification: High Torque to Inertia Ratio
Packing & Delivery:
1)100% brand New and Original Factory Seal!