| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 999 |
| Delivery Time | in stock / 1-3 work days |
| Packaging Details | Brand New Original |
| Series | Sigma-II |
| Rated Power | 400W |
| Rated Voltage | 200V |
| Rated Current | 2.8A |
| Rated Speed | 3000rpm |
| Rated Torque | 1.27Nm |
| Encoder Specification | 16-bit incremental |
| Design Sequence | Standard |
| Brand Name | YASKAWA |
| Model Number | SGMAH-04A1A21D |
| Place of Origin | Japan |
View Detail Information
Explore similar products
LPSE-2H01 YASKAWA Regenerative Resistor Unit
CIMR-VC4A0004BAA YASKAWA Compact AC Drive
CIMR-VZA40P7BAA YASKAWA High-performance AC Drive
SGDV-R90A11B YASKAWA High-performance Servo Drive
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 999 |
| Delivery Time | in stock / 1-3 work days | Packaging Details | Brand New Original |
| Series | Sigma-II | Rated Power | 400W |
| Rated Voltage | 200V | Rated Current | 2.8A |
| Rated Speed | 3000rpm | Rated Torque | 1.27Nm |
| Encoder Specification | 16-bit incremental | Design Sequence | Standard |
| Brand Name | YASKAWA | Model Number | SGMAH-04A1A21D |
| Place of Origin | Japan | ||
| High Light | 200V YASKAWA Parts ,3000 RPM YASKAWA SGMAH-04A1A21D ,Rotary Servo Motor YASKAWA SGMAH-04A1A21D | ||
Applications
Robotics: Commonly used in robot arms and other robot equipment requiring high precision and fast response.
Machinery Tools: Can be used in feed axes of machine tools.
Material Handling Equipment: Such as conveyor belts.
Food Processing Machinery: Widely used in automated equipment in the food processing industry.
![]()
More Products In Stock:
| CIMR-VC4A0038FAA | SJME-01AMB41-OY | SGDS-08A12A |
| CIMR-AC4A0007FAA | SJDE-01APA-OY | SGMAH-07DAA61D |
| CIMR-AC4A0031FAA | SGMAV-02ADA61 | SGDH-30DE-OY |
| CIMR-AC4A0023FAA | SGMRS-13A2A-YRA1 | SGMGH-05DCA6F-OY |
| CIMR-AC4A0038FAA | SGDH-04AE-OY | SGMEV-07DDA61-OY |
| CIMR-AC4A0044FAA | CIMR-VCBA0003BAA | SGMGH-30DCA6H-OY |
| SGMAV-06A3A2C | SGDV-5R4D01A | SGMRV-13ANA-YR11 |
| SGMAH-04A1A21D | SGMSH-10D2A6S-OY | SGMSH -15D2A6S-OY |
| CIMR-VC4A0005BAA | SGMGH-05DCA6H-OY | SGMPH-04A1A-YR61 |
| GA70C4023BBA | CIMR-VU4A0011BMA | SGMRV-37ANA-YR11 |
| SGM7P-08AFA61 | CIMR-VC2A0006BAA | SGDH-10AE |
| SJDE-01APA | CIMR-VA2A0001BAA | SGMSV-15D3A6F |
| SGMAV-08A3A61 | SGMPS-08ACA61 | SGMJV-04ADA61 |
Company Details
Business Type:
Trading Company,Distributor/Wholesaler,Exporter,Seller,Agent
Year Established:
10years
Total Annual:
5000000-1000,0000
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Xiamen Online Union Technology Co., Ltd is a global distributor of automation parts, focusing on mature, popular and powerful products. We have thousands of new parts in stock, which have been exported to more than 50 countries in the world. All the products... Xiamen Online Union Technology Co., Ltd is a global distributor of automation parts, focusing on mature, popular and powerful products. We have thousands of new parts in stock, which have been exported to more than 50 countries in the world. All the products...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!