Products
Manufacturer of a wide range of products which include Home Theater Studio Fireproof Acoustic Panels 1220x2420x12mm,Color Eco Friendly Fireproof Polyester Fiber Acoustic Panel Wall Soundproof,Moisture Proof Heatproof Sound Insulat...
MOQ: 100 Square Meters
Price: USD7.4 -8.6 Per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | Supply Ability 900000 Square Meters per Mouth |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Packaging Details | 10pcs packed in paper carton or as clients' requirement |
| Product Name | Home Theater Studio Sound Proof Wall Panels |
| Basic Material | 100% Polyester Fiber |
| Color | 48 basic color, customized available |
| Size | 1220*2420*12mm, customized available |
| Fire rating | SGS -ASTM E84 CLASS A |
| After-sale Service | Online technical support |
| Usage | KTV, Indoor,Noise Absorption, Sound absorpting,Light Weight |
| Feature | Fireproof,soundproof,eco-friendly,decorative |
| Brand Name | Suyin |
| Certification | SGS,ISO9001,CE |
| Place of Origin | China,Jiangsu |
MOQ: 100 Square Meters
Price: USD7.4 -8.6 Per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | Supply Ability 900000 Square Meters per Mouth |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Packaging Details | 10pcs packed in paper carton or as clients' requirement |
| Name | Color Eco-friendly Fireproof Acoustic Panel |
| Material | 100% Fireproof Polyester Fiber |
| Color | 48 basic color, customized available |
| Size | 1220*2420*12mm, customized available |
| Fire rating | SGS -ASTM E84 CLASS A |
| Usage | KTV, Indoor, Noise Absorption, Sound absorpting,Light Weight |
| Feature | Fireproof,soundproof,eco-friendly,decorative |
| Brand Name | Suyin |
| Certification | SGS,ISO9001,CE |
| Place of Origin | China,Jiangsu |
MOQ: 1 roll
Price: 1.5-5 per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000 Square Meters/ day |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | woven bag |
| Thickness | 1.2mm / 2mm / 3mm |
| Size | 1m*10m*1.2mm , 1m*10m*2mm , 1m*5m*3mm |
| Prouduct Name | Acoustic fiber felt |
| Material: | EVA+PVC |
| Design Style: | Modern |
| Place of Origin: | Jiangsu, China |
| Application | Home,Office,Engineering decoration,industrial application ,etc. |
| Brand Name | SY |
| Model Number | Felt |
| Certification | SGS,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 roll
Price: 1.5-5 per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000 Square Meters/ day |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | woven bag |
| Prouduct Name | White Sound Insulation Felt |
| Thickness | 1.2mm / 2mm / 3mm |
| Size | 1m*10m*1.2mm , 1m*10m*2mm , 1m*5m*3mm |
| Material | EVA+PVC |
| Design Style | Modern |
| Application | Home,Office,Engineering decoration,industrial application ,etc. |
| Feature | Waterproof ,Moisture proof,Fireproof,Eco-friendly material |
| Model Number | Felt |
| Certification | SGS,ISO9001 |
| Place of Origin | CN,JIA |
| Brand Name | Suyin |
MOQ: 1 roll
Price: 1.5-5 per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000 Square Meters/ day |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | woven bag |
| Prouduct Name | White Sound Insulation Acoustic Felt |
| Thickness | 1.2mm / 2mm / 3mm |
| Color | White,Black and so on |
| Size | 1m*10m*1.2mm , 1m*10m*2mm , 1m*5m*3mm |
| Flame Retardant | Class B1 |
| Material | EVA+PVC |
| Application | industrial building, indoor, car etc. |
| Feature | Waterproof ,Moisture proof,Fireproof,Eco-friendly material |
| Brand Name | Suyin |
| Certification | SGS,ISO9001,CE |
| Place of Origin | China,Jiangsu |
MOQ: 1 roll
Price: 1.5-5 per Square Meters
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000 Square Meters/ day |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | woven bag |
| Prouduct Name | Black Sound Insulation Sound Proof Aousitc Felt |
| Color | Black |
| Size | 1m*10m*1.2mm , 1m*10m*2mm , 1m*5m*3mm |
| Material | EVA+PVC |
| Application | industrial building, indoor, car etc. |
| Feature | Waterproof ,Moisture proof,Fireproof,Eco-friendly material |
| Environmental | E0 Grade |
| Brand Name | Suyin |
| Certification | SGS,ISO9001,CE |
| Place of Origin | China,Jiangsu |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!