15/25/35ML High Quality Sealable Disposable Aluminum Foil Cup With Plastic Lids
Product Description:
Tips for Using the Cups:
Don't Overfill: Leave about 1/4 inch (6 mm) of space between the top of the batter and the rim of the cups. This will allow the brownies to puff up during baking.
Technical Parameters:
Item No
YSA052A
YSA052B
YSA052C
Top
52mm
52mm
52mm
Base
43mm
40mm
38mm
Height
10mm
18mm
25mm