Products
Manufacturer of a wide range of products which include 5 Water Spray High Speed Air Turbine Shadowless LED Light Dental Handpiece,Low Speed Contra Angle Dental Turbine Wrench Style Custom Dental Handpiece Set,Height Adjustable Hos...
MOQ: 1 piece
Price: $62.00/pieces 1-19 pieces
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000pcs/month |
| Delivery Time | 8-10 days |
| Packaging Details | pack by box |
| Name | Shadowless dental handpiece |
| Bearing | Ceramic bearing |
| Rotor Speed | 350(krpm)-400(krpm) |
| Chuck type | Push Button Chuck |
| Spray | 5 Water Spray |
| Air Pressure | 0.22(Mpa)-0.25(Mpa) |
| Water pressure | 0.05-0.5Mpa |
| coupler | 2/ 4 holes |
| Light | LED |
| Usage | Dental clinic |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Anzhe |
| Model Number | AJ-X5 |
| Certification | ISO |
MOQ: 1 piece
Price: $52.00/pieces 1-19 pieces
| Packaging Details | pack by box |
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Name | Dental handpiece set |
| Noise | ≤70dB |
| Rotation Speed | 15,000-18,000RPM/MIN |
| Chuck type | Wrench Chuck |
| Bur Type | 2.334-2.355mm |
| Water Spray | External water spray |
| Air Pressure | 0.25Mpa-0.35Mpa |
| coupler | 2 holes/ 4 holes |
| Disinfection method | High temperature and high pressure steam disinfection |
| Usage | Dental clinic |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Anzhe |
| Model Number | AJ-S1 |
| Certification | ISO |
MOQ: 1pcs
Price: $162.00/pieces 1-19 pieces
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Packaging Details | 57X57X29 cm 19kg |
| Name | Dental clinic stool |
| Wheel | 5 universal wheels |
| OEM & ODM | Availble |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| Feature | Comfortable |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Material | Metal/micro fiber |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Model Number | AZ-ST27 |
| Brand Name | Anzhe |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: $116.00/pieces 1-19 pieces
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Packaging Details | 57X57X29 cm 19kg |
| Name | Dentist Saddle Chair |
| OEM & ODM | Availble |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| Feature | Comfortable |
| Wheel | 5 universal wheels |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Material | PU leather/metal |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Model Number | AZ-ST30 |
| Brand Name | Anzhe |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: $283.00/pieces 1-19 pieces
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Packaging Details | 57X57X45 cm |
| Name | Dental swivel saddle chair |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| OEM & ODM | Availble |
| Feature | Comfortable |
| Wheel | 5 universal wheels |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Material | Metal/micro fiber |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Model Number | AZ-ST07 |
| Brand Name | Anzhe |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: $283.00/pieces 1-19 pieces
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Packaging Details | 61X61X32 cm |
| Name | Doctor stool |
| Wheel | 5 universal wheels |
| OEM & ODM | Availble |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| Feature | Comfortable |
| Material | Metal/micro fiber |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Model Number | AZ-ST09 |
| Brand Name | Anzhe |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: 220-283
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 7-14 work days |
| Packaging Details | 63X63X43cm |
| Seat height | 49 to 59 cm |
| Brand Name | ANZHE |
| Model Number | AZ-ST09 |
| Certification | CE/ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: 95-125
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 7-14 work days |
| Packaging Details | 59X59X47cm |
| Weight | 12kg |
| Brand Name | ANZHE |
| Model Number | AZ-ST01 |
| Certification | CE/ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: $125.00/pieces 1-19 pieces
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Delivery Time | 8-10 days |
| Packaging Details | 57X57X29 cm 19kg |
| Name | Surgical stool for dentist |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| Feature | Comfortable |
| OEM & ODM | Availble |
| Wheel | 5 universal wheels |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Material | Metal/micro fiber |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Brand Name | Anzhe |
| Model Number | AZ-ST26 |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: $100.00/pieces 1-19 pieces
| Delivery Time | 8-10 days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Packaging Details | 57X57X29 cm 19kg |
| Name | Dental lab stool |
| OEM & ODM | Availble |
| Color | Blue,green,black,red,orange,coffee |
| Feature | Comfortable |
| Wheel | 5 universal wheels |
| Function | 360 degree rotation, up and down free rise and fall |
| Loading capacity | 300KG |
| Package | Carton |
| Material | PU leather/metal |
| Usage | Labs, dental clinics,hospital, beauty salon |
| Model Number | AZ-ST37 |
| Brand Name | Anzhe |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!