Products
Manufacturer of a wide range of products which include M15 Waterproof Plug 2pin 3pin 4pin 5pin Threaded Male Female for Led Streetlight,M12 Waterproof Connector Aviation Head Sensor Male to Female Extension Cable,50 Amp RV Power C...
MOQ: 100 sets
Price: 0.3 USD -2 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Application | Outdoor street lights |
| Insulation material | Teflon |
| Color | blue |
| Rated voltage | 300V |
| Warranty | 3-year warranty |
| Personalized services | Supports OEM or ODM |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | m15 waterproof plug |
| Certification | UL,CE certification |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 100 sets
Price: 0.3 USD -2 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Application | Streetlights |
| Insulation material | PVC |
| Color | black |
| Rated voltage | 240v |
| Warranty | 3-year warranty |
| Personalized services | Supports OEM or ODM |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | M12 waterproof connector |
| Certification | UL,CE certification |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Application | RV |
| Insulation material | Teflon |
| Color | blue |
| Rated voltage | 250V |
| Warranty | 3-year warranty |
| Personalized services | Supports OEM or ODM |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | 50A RV cord |
| Certification | UL Listed / CSA Certified |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 125V |
| Amperage rating | 50 Amps |
| Voltage rating | 125/250 Volts AC |
| Wire gauge | 6 AWG |
| Wire type | Stranded Copper, THHN/MTW |
| Inlet type | NEMA 14-50R Female Receptacle |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | RV INLET KITS |
| Certification | Components are UL Listed / CSA Certified where applicable. Kit design follows NEC guidelines. |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 250V |
| Amperage rating | 50 Amps |
| Voltage rating | 125/250 Volts AC |
| Wire gauge | 6 AWG |
| Wire type | Stranded Copper, THHN/MTW |
| Inlet receptacle type | NEMA 14-50R Female |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | RV INLET KITS |
| Certification | Components are UL Listed / CSA Certified where applicable. Kit design follows NEC guidelines. |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 250V |
| Outlet configuration | 1x 50A NEMA 14-50R, 1x 30A TT-30R, 1x 20A GFCI Duplex NEMA 5-20R |
| Circuit breakers | 50A 2-Pole, 30A 2-Pole, 20A 1-Pole |
| Electrical service | 120/240V AC, 60Hz, Single-Phase |
| Internal wiring | Copper, sized per NEC code |
| Dimensions | 16" x 12" x 6" |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | RV power outlet box |
| Certification | NEC (National Electrical Code) & UL Standards |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 250V |
| Outlet configuration | 1x 50A NEMA 14-50R, 1x 30A TT-30R, 1x 20A GFCI Duplex NEMA 5-20R |
| Circuit breakers | 50A 2-Pole, 30A 2-Pole, 20A 1-Pole |
| Electrical service | 120/240V AC, 60Hz, Single-Phase |
| Internal wiring | Copper, sized per NEC code |
| Dimensions | 16" x 12" x 6" |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | RV power outlet box |
| Certification | NEC (National Electrical Code) & UL Standards |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 250V |
| Rated current | 50 Amperes |
| Housing material | High-Impact UV-Resistant Polymer or Die-Cast Aluminum |
| Internal wire terminals | Screw Terminals (accommodates up to 6 AWG) |
| Approx. dimensions | ~7"W x 6"H x 4"D |
| Receptacle type | NEMA 14-50R (Female, 125/250V) |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | rv power intlet box |
| Certification | Complies with UL 498, CSA, or relevant RV standards |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 1 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Conductor material | pure copper |
| Insulation material | Teflon |
| Rated voltage | 125V |
| Rated current | 50 Amperes |
| Receptacle type | NEMA 14-50R |
| Housing material | High-Impact UV-Resistant Polymer or Die-Cast Aluminum |
| Wire terminals | Screw Terminals (accommodates up to 6 AWG) |
| Dimensions | ~7"W x 6"H x 4"D |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | rv power intlet box |
| Certification | Complies with UL 498, CSA, or relevant RV standards |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
MOQ: 100 sets
Price: 10 USD -15 USD
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | Can produce 10 million sets of wire harnesses annually |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | 10*10*10 |
| Current Rating | 30 Amperes |
| Voltage Rating | 125 Volts AC |
| Max Wattage | 3,750 Watts |
| Wire Gauge | 10 AWG |
| Conductor Count | 3-Wire |
| Plug Configuration | TT-30P to TT-30R |
| Jacket Material | PVC/EPDM Rubber |
| Temperature Range | -40°C to 105°C |
| Brand Name | kenhon |
| Model Number | 30A RV cord |
| Certification | UL Listed / CSA Certified |
| Place of Origin | Shenzhen, Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!