| Packaging Details | Export Standard Wooden Case |
| Delivery Time | 25days |
| Payment Terms | T/T,L/C,D/P |
| Supply Ability | 15sets/month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | LTPM China |
| Certification | CE, GMP, SGS, BV |
| Model Number | BP series |
View Detail Information
Explore similar products
Automatic Bottle Capsule Counting Machine With PLC Control 50 Bottles/Min
Gummy Tablet Automatic Counting Machine Capsule Counting Machine 200000pcs/H
200000pcs/H Softgel Counting Machine 8 Channel Tablet Counter Machine
Pill Tablet Gummy Automatic Counting Machine Dust Resistance
Product Specification
| Packaging Details | Export Standard Wooden Case | Delivery Time | 25days |
| Payment Terms | T/T,L/C,D/P | Supply Ability | 15sets/month |
| Place of Origin | China | Brand Name | LTPM China |
| Certification | CE, GMP, SGS, BV | Model Number | BP series |
| High Light | 75mm automatic tablet counting machine ,500ml pill capping machine line ,automatic counting machine with warranty | ||
German Controlling And Operation System Monoblock Tablet And Capsule Counting Line Capacity 40-60 Bottles Per Minute
Quick Details:
Description:
BP-120 Counting Line Includes Automatic Bottle Ordering, Electronic Automatic Counting, Decicant Inserting, Automatic Capping, Automatic Aluminum Sealing and Automatic Labeling.
Specification:
BPL-120 Automatic Bottle Ordering Machine
| Size of bottles: | 10-500 ml |
| Output: | 40-150 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 0.15KW |
| Overall dimension: | 1510*1065*1200mm |
BPS-D8 Automatic Electronic Tablet/Capsule Counting Machine
| Size of bottles: | 20-500 ml |
| Output: | 0-90 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 0.6KW |
| Overall dimension: | 2600*1500*1900mm |
BPG-120 Automatic Decicant Inserting Machine
| Size of bottles: | 25-500 ml |
| Output: | 10-130 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 0.5KW |
| Overall dimension: | 1100*750*1500mm |
BPX-120 High Speed Linear Type Automatic Capping Machine
| Size of bottles: | 10-500 ml |
| Output: | 40-130 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 1.75KW |
| Overall dimension: | 2400*1100*1950mm |
BPF-120 Automatic Aluminum Induction Sealing Machine
| Size of bottles: | 10-90 ml |
| Output: | 10-160 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 4KW |
| Overall dimension: | 1600*950*1250mm |
MT-200 Automatic Round Bottle Labeling Machine
| Size of bottles: | 10-500 ml |
| Output: | 40-130 bottles/min (dependent on the size and shape of bottles) |
| Power supply: | 220V 60Hz |
| Power: | 2KW |
| Overall dimension: | 2000*1300*1500mm |
Competitive Advantage
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
1996
Total Annual:
1,000,000-3,000,0000
Ecer Certification:
Verified Supplier
Service Center All Over world: Headquarter China: LTPM CHINA Add:28th,Jiuan Rd,Jiuli Industrial Zone,Shangwang. Ruian city,Zhejiang,CHINA America: Exclusive Agent and Service center in USA: JRH Pharma R&D Services River Falls, WI,USA Pakistan: Multi Link Add.:Karachi Raki Trade... Service Center All Over world: Headquarter China: LTPM CHINA Add:28th,Jiuan Rd,Jiuli Industrial Zone,Shangwang. Ruian city,Zhejiang,CHINA America: Exclusive Agent and Service center in USA: JRH Pharma R&D Services River Falls, WI,USA Pakistan: Multi Link Add.:Karachi Raki Trade...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!