
Shenzhen Yimingda Industrial & Trading Development Co., Limited
Products
Manufacturer of a wide range of products which include Roll Formed Slat GTXL Parts 88186000 Bristle Endcap For Cutter,Bowl Presser Foot Auto Cutter Machine Parts For GTXL PN85877001-,Roll Holder Rear Lower 112261 For D8001 Bullmer...
MOQ: 1 Unit
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union , Paypal, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000 pcs per month |
| Delivery Time | 1 day |
| Packaging Details | PE bag / pcs |
| Product Name | Bristle Endcap 88186000 |
| Application | For Gerber GTXL Auto Cutter parts |
| Weight | 0.04 kg / pcs |
| Packing | 1 pcs / bag |
| Type | Textile auto Cutter Machine Parts |
| Shipping Method | Int’l Express Courier |
| Trade Term | EXW |
| Standard | SGS |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 88186000 |
| Certification | SGS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union , Paypal, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000 pcs per month |
| Delivery Time | 1 day |
| Packaging Details | PE bag / pcs |
| Product Name | Bowl of Presser Foot for GTXL Cutter |
| Application | For GTXL parts |
| Weight | 0.214 kg / pcs |
| Packing | 1 pcs / bag |
| Type | Textile auto Cutter Machine Parts |
| Shipping Method | Int’l Express Courier |
| Trade Term | EXW |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 85877001- |
| Certification | |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 112261 Roll Holder Rear Lower D8001 D8002 Bullmer Cutter |
| Application | Bullmer D8001 D8002 Cutter Machine ;Cutter Spare Parts for Bullmer |
| Location | Shenzhen, Guangdong ,China |
| Specific | Roll Holder Rear Lower 112261 for Bullmer D8001Cutter Parts Assy Parts 114555 |
| Package | 1PC/ BAG |
| Gross Weight | 0.05kg/pc |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 112261 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 100113 / 70132473 CONNECT ROD COMPLETE Bullmer XL7501 Cutter Parts |
| Application | Bullmer Cutter Machine ; Cutter Spare Parts for XL7501 BULLMER CUTTER |
| Material | Seel-alloy |
| Specific | XL7501 Cutter Parts 100113 / 70132473 Connect Rod Complete for Bullmer |
| Manufacturer | Shenzhen Yimingda Company |
| Color | Silver |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 100113 / 73132473 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 100147 / 70103121 Nut Bullmer XL7501 Cutter Parts |
| Application | Bullmer Cutter Machine ; Cutter Spare Parts for XL7501 BULLMER CUTTER |
| Material | Seel-alloy |
| Specific | Bullmer Cutter Parts 101147 / 70103121 Nut For XL7501 Garment Cutting Machine |
| Manufacturer | Shenzhen Yimingda Company |
| Color | Black |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 100147 / 70103121 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 170135048 Belt Bullmer D8002 D8003 & E80 Cutter Parts |
| Application | Bullmer Cutter Machine ; Cutter Spare Parts for D8002 D8003 & E80 BULLMER CUTTER |
| Material | Rubber |
| Specific | Bullmer Cutter Parts 170135048 Double Teeth Timing Belt for D8002 D8003 & E80 |
| Manufacturer | Shenzhen Yimingda Company |
| Color | Black |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 170135048 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 170135160 CORREIA GG 20E-20 20 x 860 Bullmer D8002 D8003 & E80 Cutter Parts |
| Application | Bullmer Cutter Machine ; Cutter Spare Parts for D8002 D8003 & E80 BULLMER CUTTER |
| Material | Rubber |
| Specific | 170135160 Correia GG 20E-20 20 x 860 Belt for D8002 D8003 & E80 Bullmer Cutter |
| Manufacturer | Shenzhen Yimingda Company |
| Color | Green |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 170135160 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: $1-1000/pcs
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, L/C, MoneyGram |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-7 day |
| Packaging Details | PE bag/pcs |
| Product Name | 102131/ 70103127 Nut Bullmer XL7501 Cutter Parts |
| Application | Bullmer Cutter Machine ; Cutter Spare Parts for XL7501 BULLMER CUTTER |
| Material | Seel-alloy |
| Specific | 102131/ 70103127 Cutter Spare Parts Nut For XL7501 Bullmer Garment Cutting Machine |
| Manufacturer | Shenzhen Yimingda Company |
| Color | Black |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 102131 / 70103127 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, MoneyGram, L/C |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-5 day |
| Packaging Details | Plastic box/1pcs |
| Product Name | 100134 Bushing |
| Application | For D8002 D8001 7501 Cutting Machine ; D8002 D8001 7501 Cutter Machine Parts |
| Weight | 0.2 kg/pcs |
| Description | 100134 Bushing Suitable For D8002 D8001 7501 Cutting Machine |
| Specification | D8002 D8001 7501 Cutter Parts; YIMINGDA Cutter Parts for D8002 D8001 7501 |
| Manufacturer | YIMINGDA-Cutting Machine Professional Supplier |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 100134 Bushing |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Unit
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union,Paypal, MoneyGram, L/C |
| Supply Ability | 1,000pcs per month |
| Delivery Time | 3-5 day |
| Packaging Details | Plastic box/1pcs |
| Product Name | 105679 C-Axis Drive Tooth Wheel Z=20 M=1.5 |
| Application | For D8002 D8001 7501 Cutting Machine ; D8002 D8001 7501 Cutter Machine Parts |
| Weight | 0.07 kg/pcs |
| Description | 105679 C-Axis Drive Tooth Wheel Z=20 M=1.5 Suitable For D8002 D8001 7501 Cutting Machine |
| Specification | D8002 D8001 7501 Cutter Parts; YIMINGDA Cutter Parts for D8002 D8001 7501 |
| Manufacturer | YIMINGDA-Cutting Machine Professional Supplier |
| Brand Name | YMD |
| Model Number | 105679 C-Axis Drive Tooth Wheel Z=20 M=1.5 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!