| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T, MoneyGram |
| Supply Ability | 999 |
| Delivery Time | 3-30 |
| Product Name | Mazda2 |
| handle | right |
| Year (first registration) | 2025 |
| displacement | 1500cc(D) |
| Occupancy | 5 people |
| Drive system | 2WD |
| door | 5D |
| fuel | diesel |
| Feeder | Turbocharger |
| 3 digits below the chassis number | 794 |
| Overall length× width× height | 4080x1695x1525mm |
| Drive Type | FF |
| WLTC mode fuel consumption | 21.6 km/liter |
| Vehicle Weight | 1150kg |
| JC08 mode fuel consumption | 24.2km/liter |
| Maximum power | 05ps(77kW)/4000rpm |
| Brand Name | Mazda |
| Model Number | Mazda2 |
| Certification | Mazda2 |
| Place of Origin | Japan |
View Detail Information
Explore similar products
2026 Honda Civic Sedan RHD – Japanese-Spec Performance & Style
2026 HR-V: Leather Seats, Ambient Lighting, And Top Safety Pick+ Protection
Toyota Land Cruiser ZX Display Audio Plus JBL Sound Electric Moonroof Digital
Mazda CX-30 XD L Package All Surround Camera/BOSE Sound/White Leather/Electric
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T, MoneyGram | Supply Ability | 999 |
| Delivery Time | 3-30 | Product Name | Mazda2 |
| handle | right | Year (first registration) | 2025 |
| displacement | 1500cc(D) | Occupancy | 5 people |
| Drive system | 2WD | door | 5D |
| fuel | diesel | Feeder | Turbocharger |
| 3 digits below the chassis number | 794 | Overall length× width× height | 4080x1695x1525mm |
| Drive Type | FF | WLTC mode fuel consumption | 21.6 km/liter |
| Vehicle Weight | 1150kg | JC08 mode fuel consumption | 24.2km/liter |
| Maximum power | 05ps(77kW)/4000rpm | Brand Name | Mazda |
| Model Number | Mazda2 | Certification | Mazda2 |
| Place of Origin | Japan |
Overall length× width× height
4,080mm×1,695mm×1,500~1,525(1,550*)mm
* Shark fin antenna equipped vehicle
Engine Type
gasoline
3 points
1. Sophisticated design that makes your heart flutter every time you look at it. From a variety of color coordinations, choose your favorite one
2. Comfortable interior space spread over a small body. High-quality interior and convenient functions and equipment
3. Light driving that can be controlled as you like in the city. Advanced safety technology supports your safe driving
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company,Seller,Other
Year Established:
2018
Total Annual:
100000000-500000000
Employee Number:
499~1000
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Broker Technology Co., Ltd. has rooted itself deeply in Japan for over a decade, forging extensive networks and solid resources across the region. We hold official access qualifications to major used car auction houses in Japan, enabling us to provide custom... Beijing Broker Technology Co., Ltd. has rooted itself deeply in Japan for over a decade, forging extensive networks and solid resources across the region. We hold official access qualifications to major used car auction houses in Japan, enabling us to provide custom...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!