Products
Manufacturer of a wide range of products which include Vocational Sensor Diagnostics and Signal Analysis Automotive Training Equipment,Automotive Advanced Ignition Systems Education Training Equipment,Electric Vehicle Battery BMS ...
MOQ: 1
Price: Rp 45.837.423-49.432.515
| Material | Metal |
| Electric Powered | No |
| Printing | Uv Printing |
| Size | 1700x700x2000mm |
| Model Number | ZC-QCD141A |
| Brand Name | Zhong cai |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1
Price: Negotiatable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 15-25Work Days |
| Packaging Details | Wooden Box |
| Engine Type | 4-stroke |
| Steel Pipe | 60 x 40 x 3mm |
| Color | Customized |
| Panel Cabinet | 1.5mm cold plate stamping |
| Frequency | 50Hz |
| Power Source | Electricity |
| Feature | Education Training |
| Language | OEM Customized |
| Power Supply | 220V |
| Material | Metal |
| Usage | Training and educational purposes |
| Type | Training Equipment |
| Brand Name | Zhongcai |
| Model Number | ZC-QCD18A |
| Certification | IS09001/CE |
| Place of Origin | Guangdong,China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | Yes |
| Size | 1600x580x1800mm |
| Product name | Power Battery BMS Management and AC/DC Charging Teaching Platform |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG78D |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
| Certification | ISO9001/ISO14001/CE |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Aluminum/Steel |
| Electric Powered | Yes |
| Size | 2280x1600x1100mm |
| Color | White/customized |
| Keywords | educational equipment for schools |
| Warranty | 1 Year |
| Service | ODM/OEM Customized |
| Category | test bench |
| Application | School/College/Training Center |
| MOQ | 1 Set |
| Package | Wooden Box |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Model Number | ZC-QCG50C |
| Brand Name | ZC |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1600X580X1800mm |
| Product name | BMS Battery Management Training Platform |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCB32A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1450x950x1150mm |
| Product name | Power Battery Circular Dissection Training Platform |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG12A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1200x580x1800mm(47.24x22.83x70.87in) |
| Product name | High Voltage Safety Training Platform |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG13A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1200x580x1800mm(47.24x22.83x70.87in) |
| Product name | Durable Modular AC Charging Pile Teaching Board |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG14A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1200x580x1800mm |
| Product name | Power Battery Circular Dissection Training Platform |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG10A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
MOQ: 1
Price:
| Material | Metal, Steel |
| Electric Powered | No |
| Size | 1200x580x1800mm |
| Product name | Power Battery Square Dissection Training Table |
| MOQ | 1 Set |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1year |
| Color | As shown or customized |
| Function | Learning |
| Language | OEM Customized |
| Application | Automotive College and School |
| Model Number | ZC-QCG01A |
| Brand Name | ZhongCai |
| Place of Origin | Guangdong, China, Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!