Model Number BN35-6C3P5
Certification ISO
Place of Origin Japan
Product Specification
Payment Terms T/T or western Union or PayPal Supply Ability 3,000pcs per month
Inner diameter 35 mm Outer diameter 62 mm
Application automotive Type Ball,Turning
Precision rating P0 P6 P5 P4 P2 Brand Name NSK
Model Number BN35-6C3P5 Certification ISO
Place of Origin Japan
P5 Precision NSK BN35-6 Deep Groove Ball Bearing BN35-6C3P5 Automotive Ball Bearing
1. Type:deep groove ball bearing
2. Dimension:
Bearing number BN35-6 C3 P5
Inner diameter 35 mm
Outer diameter 62 mm
Thickness 18.5 mm