China Gcr15 Steel B24-24ANX1 Deep Groove Ball Bearing For Automotive Alternator
  1. China Gcr15 Steel B24-24ANX1 Deep Groove Ball Bearing For Automotive Alternator
  2. China Gcr15 Steel B24-24ANX1 Deep Groove Ball Bearing For Automotive Alternator
Gcr15 Steel B24-24ANX1 Deep Groove Ball Bearing For Automotive Alternator
  1. MOQ: 1 piece
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 50000 PCS per year
Delivery Time 2-4 working days
Packaging Details in individual packing box
Material Gcr15 steel
ID 24 mm
OD 76 mm
Thickness 23 mm
Brand Name NSK
Model Number B24-24ANX1
Certification ISO 9001:2015
Place of Origin Japan
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union, MoneyGram Supply Ability 50000 PCS per year
Delivery Time 2-4 working days Packaging Details in individual packing box
Material Gcr15 steel ID 24 mm
OD 76 mm Thickness 23 mm
Brand Name NSK Model Number B24-24ANX1
Certification ISO 9001:2015 Place of Origin Japan
NSK B24-24ANX1 Deep Groove Ball Bearing B24-24A3 Automotive Alternator Bearing
1. Type: deep groove ball bearing
2. Specification:
Part number B24-24ANX1
Carriage height 24 mm
Carriage width 76 mm
Carriage length 23 mm
Mass  0.5 kg
3. Material: Gcr15 steel
4. Application: automotive gearbox
5. Feature:
Open type
Two groove on outer ring
Japan origin
24x76x23mm size