| Model Number | 35TM11NX1 |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | Japan |
View Detail Information
Explore similar products
Steel Sheet Metal Cage FAG 6312-H-2RSR-SN-C3 Deep Groove Ball Bearing 60x130x31m
MR63-2RS MR63RS MR63 2RS Rubber Sealed Chrome Steel Size 3x6x2.5mm Deep Groove
C3 C4 Clearance 6205TN9 Nylon Cage Gcr15 Steel Material Deep Groove Ball Bearing
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 10000 piece per year |
| Delivery Time | within 3 days | Packaging Details | original packing box |
| Material | Gcr15 steel | Inner diameter | 35 mm |
| Outer diameter | 80 mm | Thickness | 23 mm |
| Brand Name | NSK | Model Number | 35TM11NX1 |
| Certification | ISO | Place of Origin | Japan |
NSK 35TM11NX1 Gearbox Deep Groove Ball Bearing
1> Type: deep groove ball bearing
2> Material: Gcr15 steel
3> Seal type: rubber seals on both sides
4> Specification:
| Part number | 35TM11NX1 |
| Inner diameter | 35 mm |
| Outer diameter | 80 mm |
| Thickness | 23 mm |
| weight | 0.8 kg |
5> Feature:
Japan origin,we import this type from Japan factory
Grease lubrication,increase 80% efficiency of rotating