
Hebei Greens Building Material Technology Development Co.,Ltd
| Payment Terms | FOB |
| Delivery Time | 60 Days |
| Packaging Details | Wooden Frame Or PVC Film |
| Product Name | Acoustic Gypsum Panel Punching Machine With Multiple Hole Types |
| Keyword | Gypsum Board Perforation Machine for Round Hole Square Hole Acoustic Panels |
| Frequency | 50Hz |
| Automatic Grade | Automatic |
| Overall Size | 2300*1500*2300(H*L*W) |
| Power | 11 KW |
| Capacity | 1 Pc/minute |
| Perforation Diameter | 2mm |
| key selling points | Automatic |
| place of origin | Hebei, China |
| Brand Name | Greenson |
| Model Number | Board Perforating Machine |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Silenced Plaster Ceiling Tile Gypsum Board Hydraulic Press Hole Piercing Machine
Full Automatic Sheet Perforation Machine Gypsum Board Hydraulic Hole Punching
Hydraulic Press Pneumatic Fully Automatic Eyelet Punching Machine Eyelet And
Gypsum Board Perforated Sheet Making Machine For Ceiling And Wall Decoration
Product Specification
| Payment Terms | FOB | Delivery Time | 60 Days |
| Packaging Details | Wooden Frame Or PVC Film | Product Name | Acoustic Gypsum Panel Punching Machine With Multiple Hole Types |
| Keyword | Gypsum Board Perforation Machine for Round Hole Square Hole Acoustic Panels | Frequency | 50Hz |
| Automatic Grade | Automatic | Overall Size | 2300*1500*2300(H*L*W) |
| Power | 11 KW | Capacity | 1 Pc/minute |
| Perforation Diameter | 2mm | key selling points | Automatic |
| place of origin | Hebei, China | Brand Name | Greenson |
| Model Number | Board Perforating Machine | Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Automatic Grade | Automatic |
| Overall Size (H×L×W) | 2300×1500×2300 mm |
| Power | 11 KW |
| Capacity | 1 Pc/minute |
| Perforation Diameter | 2mm |
The Full Automatic Sheet Perforation Machine is a high-performance industrial equipment designed for precision perforation of various materials including fiber cement boards and metal plates. This pneumatic hole punching machine delivers exceptional speed and accuracy for demanding manufacturing applications.
This industrial perforation machine combines high-speed operation (50 punches/minute) with precision engineering to deliver unmatched productivity. The 11KW electric power source ensures reliable performance for continuous operation in demanding manufacturing environments.
Available with flexible customization including:
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
100~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ... Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!