
Hebei Greens Building Material Technology Development Co.,Ltd
| Supply Ability | 20 Sets per year |
| Delivery Time | one month |
| Packaging Details | Standard Export Packing automatic hole punching machine |
| Product name | Building Panel Perforation Machine Fiber Cement Panel Punching Machine Plasterboard Drilling Machine |
| Usage | drywall perforation machine |
| Model | CK |
| Application | Construction |
| Design | round hole, square hole, irregular hole |
| Color | as your required |
| Host power | 18KW |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | GREENS |
| Model Number | CK |
| Certification | ISO CE |
| Place of Origin | SHIJIAZHUANG |
View Detail Information
Explore similar products
Silenced Plaster Ceiling Tile Gypsum Board Hydraulic Press Hole Piercing Machine
Full Automatic Sheet Perforation Machine Gypsum Board Hydraulic Hole Punching
Hydraulic Press Pneumatic Fully Automatic Eyelet Punching Machine Eyelet And
Gypsum Board Perforated Sheet Making Machine For Ceiling And Wall Decoration
Product Specification
| Supply Ability | 20 Sets per year | Delivery Time | one month |
| Packaging Details | Standard Export Packing automatic hole punching machine | Product name | Building Panel Perforation Machine Fiber Cement Panel Punching Machine Plasterboard Drilling Machine |
| Usage | drywall perforation machine | Model | CK |
| Application | Construction | Design | round hole, square hole, irregular hole |
| Color | as your required | Host power | 18KW |
| Warranty | 1 Year | Brand Name | GREENS |
| Model Number | CK | Certification | ISO CE |
| Place of Origin | SHIJIAZHUANG | ||
| High Light | 18KW Host Power Sheet Perforation Machine ,Customizable Hole Shapes Perforated Board Making Machine ,1 Year Warranty Hole Punching Machine | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product name | automatic hole punching machine |
| Usage | Hole punching to gypsum board, MDF, Calcium Silicate board, metal board |
| Model | CK |
| Application | Construction |
| Design | round hole, square hole, irregular hole |
| Color | as your required |
Automatic Perforation Machine for Gypsum Ceiling Tiles / Fiber Cement Board
| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Gypsum Board Perforation Machine LVJOE Brand |
| Punching pressure | 160KG |
| Punching stroke | 30mm |
| Max gypsum board punching thickness | 20mm |
| Total weight | 7000kg |
| Punching speed | 1 board/m in 50 times/min (1220mm*2400mm) |
| Perforation quality | Smooth, clean, burr-free, and vertical holes |
| Suitable Board | gypsum board, calcium silicate board, other |
| Hole shape options | long square hole, square hole, round hole, triangle hole, hexagonal hole, plum blossom hole, ichthyosis hole, scale hole and other custom shapes |
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
100~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ... Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!