
Hebei Greens Building Material Technology Development Co.,Ltd
| Supply Ability | 10 lines per year |
| Delivery Time | one month |
| Packaging Details | standard package for lamination machine export or as per requirement |
| Product name | High-speed Full Automatic Gypsum 2x2 Ceiling Tile Making Machine |
| Keyword | small gypsum board laminating machine |
| Raw materials | Gypsum board, PVC film, Aluminum film, glue |
| Machine materials | Stainless steel, Alloy, superior Carbon-Steel, |
| Electrical parts | Siemens or Famous domestic brand |
| Vottage | 380V, 50HZ |
| Capacity | 2million-6million square meters |
| Lamination width | ≤1300mm |
| Brand Name | GREENS |
| Model Number | FM |
| Certification | ISO CE |
| Place of Origin | SHIJIAZHUANG |
View Detail Information
Explore similar products
High Precision Latest Technology Plasterboard Ceiling Tile Laminating Machine
Fast Delivery Gypsum Board Feeding Machine / Board Loading Machine With Labour
High Speed Automatic Packing Machine / Full Automatic Shrink Wrapping Machine
Acid / Alkali Resistance Glue Coating Coating Lamination Machine For Gypsum
Product Specification
| Supply Ability | 10 lines per year | Delivery Time | one month |
| Packaging Details | standard package for lamination machine export or as per requirement | Product name | High-speed Full Automatic Gypsum 2x2 Ceiling Tile Making Machine |
| Keyword | small gypsum board laminating machine | Raw materials | Gypsum board, PVC film, Aluminum film, glue |
| Machine materials | Stainless steel, Alloy, superior Carbon-Steel, | Electrical parts | Siemens or Famous domestic brand |
| Vottage | 380V, 50HZ | Capacity | 2million-6million square meters |
| Lamination width | ≤1300mm | Brand Name | GREENS |
| Model Number | FM | Certification | ISO CE |
| Place of Origin | SHIJIAZHUANG | ||
| High Light | High-speed Gypsum Ceiling Tile Making Machine ,2x2 Ceiling Tile Fully Automatic Lamination Machine ,380V 50HZ Gypsum Board Lamination Machine | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product name | Small business ideas machine gypsum board lamination machine |
| Raw materials | Gypsum board, PVC film, Aluminum film, glue |
| Machine materials | Stainless steel, Alloy, superior Carbon-Steel |
| Electrical parts | Siemens or Famous domestic brand |
| Voltage | 380V, 50HZ |
| Capacity | 2million-8million square meters |
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
100~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ... Hebei Greens Building Material Technology Development Co., Ltd(a branch company of Lvjoe Group) is a large building and construction material machinery manufacturer specializing in researching, designing, manufacturing, project equipment integration and international trade. Lvjoe Group is original ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!