| Model | MF-SEM450 |
| Speed | 700 pcs/hour |
| Max Size | 310*450mm |
| MIn Sze | 140*190mm |
| Voltage | 220V,1PH |
| Usuage | Hard Case & soft cases Elastic Band Inserting |
| Warranty | 1 year |
| Brand Name | MAUFUNG |
| Model Number | MF-SEM450 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Gathering Machine (Clamp Style)
Auto Photo Album Casing In And Forming Pressing Machine for Lay flat Photo Book
MAUFUNG Children Cartoon Book Casing In Machine Board Book Making Machine MF
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Delivery Time | 7-15 days |
| Packaging Details | Wooden package for exports | Model | MF-SEM450 |
| Speed | 700 pcs/hour | Max Size | 310*450mm |
| MIn Sze | 140*190mm | Voltage | 220V,1PH |
| Usuage | Hard Case & soft cases Elastic Band Inserting | Warranty | 1 year |
| Brand Name | MAUFUNG | Model Number | MF-SEM450 |
| Certification | CE | Place of Origin | China |
| Model | MF-SEM450 |
| Power Supply | 380V, 50HZ |
| Speed | 700pcs/hour |
| Max cover Size | 310x450MM |
| Min cover Size | 140x190MM |
| Elastic band margin | 15-20mm |
| Elastic Band Size | 6-10mm |
| Cases thickness | 1.5-4mm |
| Power | 6 kw |
| Machine Dimensions | 1300x1200x1600MM |