Model MF-SEM450
Speed 700 pcs/hour
Max Size 310*450mm
MIn Sze 140*190mm
Voltage 220V,1PH
Usuage Hard Case & soft cases Elastic Band Inserting
Warranty 1 year
Brand Name MAUFUNG
Model Number MF-SEM450
Certification CE
Place of Origin China
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms T/T Delivery Time 7-15 days
Packaging Details Wooden package for exports Model MF-SEM450
Speed 700 pcs/hour Max Size 310*450mm
MIn Sze 140*190mm Voltage 220V,1PH
Usuage Hard Case & soft cases Elastic Band Inserting Warranty 1 year
Brand Name MAUFUNG Model Number MF-SEM450
Certification CE Place of Origin China
Description:
Parameters:
Model MF-SEM450
Power Supply 380V, 50HZ
Speed 700pcs/hour
Max cover Size 310x450MM
Min cover Size 140x190MM
Elastic band margin 15-20mm
Elastic Band Size 6-10mm
Cases thickness 1.5-4mm
Power 6 kw
Machine Dimensions 1300x1200x1600MM