| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445110719 Fuel Auto Engine Injector |
| Model number | 0445110719 , 0 445 110 719 For BOS Injector |
| application Nozzle | DLLA148P2497 , 0 433 172 497 injector Nozzle |
| application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve |
| For Engine | diesel engine car |
| Gross Weight | 650-750g/pc |
| Warranty | 12 month |
| Stock | In stock, can be shipped soon |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 0445110719 , 0 445 110 719 , 0445 110 719 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
0445110443 Common Rail Injection 1100100-ED01B 0 445 110 443 Diesel Fuel Pump
For BOS Piezo Injector Spare Parts 0445110409 Car Fuel Injector 0 445 110 409
ERIKC 0445110347 For BOS Machine Control Injectors 0 445 110 347 Fuel oil
for AUDI 2.0 TDI 0445110470 Electronic Unit Injectors 0445 110 470 Fuel Pump
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445110719 Fuel Auto Engine Injector | Model number | 0445110719 , 0 445 110 719 For BOS Injector |
| application Nozzle | DLLA148P2497 , 0 433 172 497 injector Nozzle | application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve |
| For Engine | diesel engine car | Gross Weight | 650-750g/pc |
| Warranty | 12 month | Stock | In stock, can be shipped soon |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. | Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | 0445110719 , 0 445 110 719 , 0445 110 719 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For BOS For Cumins injectors ,For BOS nozzle injector | ||
1 injector detail
| Type: | 0 445 110 719 For BOS common rail diesel Injector |
| Model No: | 0445110719 , 0 445 110 719 , 0445 110 719 For BOS diesel Injector |
| Other Injector Parts: | 0445110719 , 0 445 110 719 , 0445 110 719 Fuel Injection Systems |
| Injector OEM No: | 0445110719 , 0 445 110 719 , 0445 110 719 Original Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA148P2361 , 0 433 172 361 , DLLA 148 P 2361 , 0433172361 Common Rail Nozzle |
| Suit For Valve: | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Fuel Tank Injector Valve |
| Auxiliary Injector ball : | F 00V C05 009 , F00VC05009 For BOS Common Rail Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | diesel engine car |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650-750g/pc |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can get goods within 6-12 day. |
| Stock: | In stock, cannot be naked without packing in air for a long time. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
2 injector picture
![]()
![]()
![]()
3 injector FAQ
FAQ: What is your core charge/policy?
ERIKC Answer:Please see core policies here.
FAQ: When will my order ship?
ERIKC Answer:All orders placed before 5 PM Pacierikc time M-F ship directly from our shop the same day!
FAQ: How long does shipping take?
ERIKC Answer:According you. Expedited and international shipping options are displayed during the checkout process.
FAQ: Do you charge sales tax?
ERIKC Answer:We not be charged sales tax.
FAQ: Do you ship international?
ERIKC Answer:Yes, please contact us for payment and shipping options available to other countries worldwide.
4 Contact way
Joe (Manager) ready to reply to your messages
| Email: erikc@liseronozzle.com | ||
| whatsapp :+86 155 1551 5304 | Tel: +86-371-88881753 | |
| Official Website: www.liseronnozzle.com | ||
| Twitter: twitter.com/Liseron_ERIKC | ||
| Linked-in: cn.linkedin.com/in/erikccommonrail | ||
| YouTube: www.youtube.com/c/ZhengJoe | ||
| Facebook: www.facebook.com/Zhengzhou-Liseron-Oil-Pump-Nozzle-Co-Ltd-591765727647204 | ||
| Address: No.129 Changjiang Rd, Zhengzhou, China, 450000 | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!