| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445110734 Common Rail For BOS Injector |
| Model number | 0445110734 , 0 445 110 734 For BOS Injector |
| application Nozzle | DLLA150P2155 , 0 433 172 511 injector Nozzle |
| application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve |
| For Engine | diesel engine car |
| Gross Weight | 650-750g/pc |
| Warranty | 12 month |
| Stock | In stock, can be shipped soon |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 0445110734 , 0 445 110 734 , 0445 110 734 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
0445110443 Common Rail Injection 1100100-ED01B 0 445 110 443 Diesel Fuel Pump
For BOS Piezo Injector Spare Parts 0445110409 Car Fuel Injector 0 445 110 409
ERIKC 0445110347 For BOS Machine Control Injectors 0 445 110 347 Fuel oil
for AUDI 2.0 TDI 0445110470 Electronic Unit Injectors 0445 110 470 Fuel Pump
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445110734 Common Rail For BOS Injector | Model number | 0445110734 , 0 445 110 734 For BOS Injector |
| application Nozzle | DLLA150P2155 , 0 433 172 511 injector Nozzle | application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve |
| For Engine | diesel engine car | Gross Weight | 650-750g/pc |
| Warranty | 12 month | Stock | In stock, can be shipped soon |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. | Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | 0445110734 , 0 445 110 734 , 0445 110 734 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For BOS For Cumins injectors ,For BOS fuel injector parts | ||
1 injector detail
| Type: | 0 445 110 734 For BOS common rail diesel Injector |
| Model No: | 0445110734 , 0 445 110 734 , 0445 110 734 For BOS diesel Injector |
| Other Injector Parts: | 0445110734 , 0 445 110 734 , 0445 110 734 Fuel Injection Systems |
| Injector OEM No: | 0445110734 , 0 445 110 734 , 0445 110 734 Original Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA150P2155 , 0 433 172 511 Common Rail Nozzle |
| Suit For Valve: | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Fuel Tank Injector Valve |
| Auxiliary Injector ball : | F 00V C05 009 , F00VC05009 For BOS Common Rail Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | diesel engine car |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650-750g/pc |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can get goods within 6-12 day. |
| Stock: | In stock, cannot be naked without packing in air for a long time. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
2 injector picture
![]()
![]()
![]()
3 injector FAQ
FAQ: Do your injectors come with a warranty?
ERIKC Answer:Yes! All injectors come with a warranty, details can be found here.
FAQ: When will my order ship?
ERIKC Answer:All orders placed before 5 PM Pacierikc time M-F ship directly from our shop the same day!
FAQ: Injector Storage.
ERIKC Answer: From time to time injectors need to be stored. Since corrosion is probably the injectors number one enemy it is important to make sure that injectors are cleaned properly and lubricated, inside and outside. Erikc. with a good quality lubricant. The injectors should then be placed in a sealed plastic bag or container and stored in a cool dry place.
FAQ: What is the difference between refurbished, remanufactured, OEM, and new injectors?
ERIKC Answer: Refurbished injectors are removed from running engines, cleaned (internally & externally), then individually tested on a state of the art test stand to ensure that they meet OEM specierikcations.
4 Contact way
Joe (Manager) ready to reply to your messages
| Email: erikc@liseronozzle.com | ||
| whatsapp :+86 155 1551 5304 | Tel: +86-371-88881753 | |
| Official Website: www.liseronnozzle.com | ||
| Twitter: twitter.com/Liseron_ERIKC | ||
| Linked-in: cn.linkedin.com/in/erikccommonrail | ||
| YouTube: www.youtube.com/c/ZhengJoe | ||
| Facebook: www.facebook.com/Zhengzhou-Liseron-Oil-Pump-Nozzle-Co-Ltd-591765727647204 | ||
| Address: No.129 Changjiang Rd, Zhengzhou, China, 450000 | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!