| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC FOORJ03288 For BOS injector repair parts |
| Include | DLLA141P2146 + F00RJ02103 |
| Application For Injector | 0445120134 |
| For Car Engine | For Cumins ISF3.8 |
| Warranty | 12 month |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | FOORJ03288 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
ERIKC 7135-620 For Delp diesel injector repair kits nozzle L184PRD + 9308-622B
ERIKC 7135-656 diesel fuel pump injection repair kit EJBR00504Z includ For Delp
ERIKC 7135-626 diesel truck For Delp injector repair kits L274PBD nozzle 9308
ERIKC 7135-657 For Delp oil injector repair kit nozzle L150PBD and valve 9308
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC FOORJ03288 For BOS injector repair parts | Include | DLLA141P2146 + F00RJ02103 |
| Application For Injector | 0445120134 | For Car Engine | For Cumins ISF3.8 |
| Warranty | 12 month | Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | FOORJ03288 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | diesel injector repair kits ,fuel injector repair parts | ||
ERIKC FOORJ03288 For BOS injector repair parts F OOR J03 288 nozzle valve Kits FOOR J03 288 for 0445120134
Repair Kit description
| Item: | F 00R J03 288 repair kit injector diesel |
| Model No.: | F00RJ03288 , F00R J03 288 , FooRJ03288 , F ooR J03 288, Foo11J03 288 fuel pump repair kit |
| Application For nozzle: | DLLA 141P2146 , DLLA 141 P 2146, DLLA141P2146 , 0 433 172 146 injector nozzle |
| Suit For valve | F 00R J02 103 , F00R J02 103 , F ooR J02 103 fuel pump valve |
| Relevant Repair Kits: | (F 00V C99 002 , F00V C05 001) Diesel fuel injector repair kit |
| Auxiliary Injector ball seat: | F 00V C21 001 , F00V C21 001 , F00VC21001 seat valve |
| Color: | Slivery |
| Net Weight: | 60g/pc |
| Gross Weight: | 92g/pc |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1piece/box |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment , you can receive goods within 6-12 day. |
| Stock: | In stock , cannot be naked without packing in air for a long time. |
| Shipping Way: | DHL , FedEx , UPS , TNT , EMS , ARAMEX , By Air. |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , MoneyGram , PayPal , Ect. |
| Current Export Market: | South/North America , Europe , Mid East , Africa , Asia , Australia. |
Repair Kit Picture
![]()
![]()
Injector Repair Kit list
| For Delp Injector Repair Kit | |||
| 7135-625 | 7135-644 | 7135-618 | 7135-650 |
| 7135-651 | 7135-656 | 7135-619 | 7135-620 |
| 7135-654 | 7135-655 | 7135-576 | 7135-653 |
| 7135-660 | 7135-645 | 7135-583 | 7135-649 |
| 7135-659 | 7135-732 | 7135-733 | 7135-657 |
| 7135-661 | 7135-734 | 7135-622 | 7135-616 |
| 7135-648 | 7135-735 | 7135-657 | 7135-573 |
| 7135-647 | 7135-626 | 7135-658 | 7135-662 |
| 7135-623 | 7135-617 | ||
| For BOS Injector Repair Kit | |||
| F00RJ03284 | F00RJ03491 | F00RJ03483 | F00RJ03531 |
| F00RJ03281 | F00RJ03498 | F00RJ03482 | F00RJ03546 |
| F00RJ03509 | F00RJ03548 | F00RJ03289 | F00RJ03468 |
| F00RJ03285 | F00RJ03494 | F00RJ03510 | F00RJ03484 |
| F00RJ03488 | F00RJ03472 | F00RJ03514 | F00RJ03469 |
| F00RJ03283 | F00RJ03282 | F00RJ03286 | F00RJ03515 |
| F00RJ03504 | F00RJ03287 | F00RJ03506 | F00RJ03496 |
| F00RJ03290 | F00RJ03486 | F00RJ03288 | F00RJ03521 |
| For BOS Injector Big Repair Kit | |||
| F00ZC99021 | F00ZC99034 | F00ZC99024 | F00ZC99023 |
| F00ZC99038 | F00ZC99031 | F00ZC99053 | F00ZC99028 |
| F00ZC99035 | F00ZC99045 | F00ZC99022 | F00ZC99037 |
| F00ZC99025 | F00ZC99029 | F00ZC99026 | F00ZC99043 |
| F00ZC99041 | F00ZC99039 | F00ZC99051 | F00ZC99040 |
| F00ZC99050 | F00ZC99032 | F00ZC99033 | F00ZC99046 |
| F00ZC99027 | F00ZC99030 | F00ZC99042 | |
| Denso Injector Repair Kit | |||
| 095000-670# | 095000-547# | 095000-890# | 095000-066# |
| 095000-534# | 095000-801# | 095000-635# | 095000-810# |
| 095000-550# | 095000-679# | 095000-659# | 095000-887# |
| 095000-639# | 095000-650# | 095000-548# | 095000-536# |
| 095000-551# | 095000-522# | 095000-873# | 095000-636# |
| 095000-592# | 095000-865# | 095000-829# | 095000-622# |
| 095000-776# | 095000-593# | 095000-525# | 095000-535# |
| 095000-555# | 095000-521# | 095000-178# | 095000-638# |
ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
Injector FAQ
FAQ: How can I become a dealer?
ERIKC Answer:Please go to the Contact Us link on our website and provide a brief overview of your business, services offered and location. The territory Sales Representative for your geographic area will contact you to arrange a convenient time to discuss and explain product offerings, programs, etc.
FAQ: Why should I use genuine parts and filters?
ERIKC Answer:genuine parts and filters are designed specierikcally for your engine by the same engineers who designed your engine. All Isuzu parts and filters are tested with our engines every step of the way. Our parts and filters are not designed based on reverse engineering or “one size fits all” strategies.
FAQ: If I use aftermarket filters, will my warranty be void?
ERIKC Answer:All warranty claims are analyzed on a case-by-case basis. Oil and fuel samples are taken and lab-tested to check for contaminants and quality. Any failures that are the result of maintenance concerns or contamination are not warrantable.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!