| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445120200 For BOS common rail injector |
| Model NO. | 0445120200 , 0445 120 200 , 0 445 120 200 |
| FOR valves | F00RJ01692 injection valve |
| FOR nozzle | DLLA146P1725 0433172059 |
| oem | 612600080971 |
| For CAR | Shanqi Delong, Foton Sinotruck Weichai WD10 |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 0445120200 , 0445 120 200 , 0 445 120 200 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
0445110443 Common Rail Injection 1100100-ED01B 0 445 110 443 Diesel Fuel Pump
For BOS Piezo Injector Spare Parts 0445110409 Car Fuel Injector 0 445 110 409
ERIKC 0445110347 For BOS Machine Control Injectors 0 445 110 347 Fuel oil
for AUDI 2.0 TDI 0445110470 Electronic Unit Injectors 0445 110 470 Fuel Pump
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC 0445120200 For BOS common rail injector | Model NO. | 0445120200 , 0445 120 200 , 0 445 120 200 |
| FOR valves | F00RJ01692 injection valve | FOR nozzle | DLLA146P1725 0433172059 |
| oem | 612600080971 | For CAR | Shanqi Delong, Foton Sinotruck Weichai WD10 |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | 0445120200 , 0445 120 200 , 0 445 120 200 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For BOS For Cumins injectors ,For BOS fuel injector parts | ||
ERIKC 0445120200 For BOS common rail injector 0 445 120 200 Piezo unit fuel pump injector 0445 120 200 for WEICHAI
injector detail
| Type: | 0445120200 For BOS auto engine injector |
| Model No: | 0445120200 , 0445 120 200 , 0 445 120 200 For BOS Fuel Injector |
| Injector OEM No: | 612600080971 For BOS Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA146P1725 0433172059 Common Rail Nozzle |
| Suit For Valve: | F00RJ01692 injection valve |
| Auxiliary Injector ball : | F00VC05001 , F 00V C05 001 Diesel Injector Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | Shanqi Delong, Foton Sinotruck Weichai WD10 |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650750g/pc |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 12 days after payment ,you can get goods within 612 day. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
injector picture
![]()
![]()
Other Hot product
Our company's main products :For BOS denso For Delp piezo common rail injector , valve , nozzle , pump , repair kit , Fuel metering valve , Solenoid valve ,injector nozzle tester , injector repair tool and shim copper oring other injector parts
![]()
Shipping
![]()
injector FAQ
FAQ: I am rebuilding my engine, it ran great before it blew up. Do I really need to have my injectors serviced?
ERIKC Answer: Yes. What caused the engine to fail? This is more common than you may think, many engine failures are partially caused by Dirty injectors. When the performance of the injectors start to decrease the engine or that particular cylinder are starved for Fuel.
FAQ: Why should I use you to service my injectors? Why is the erikc different from anyone else?
ERIKC Answer:We have worked very hard to develop a system that works. The erikc uses a number of special pieces of equipment Developed by us, to guarantee excellent results. The cleaning agent we use is unique; it is our own product as an example.
FAQ: Why do you use the term “serviced” when others say rebuilt?
ERIKC Answer:We believe in calling it what it is. Serviced. We are not mechanically disassembling your injector (or is anybody else) or Changing any of its internal parts.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!