| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC Original 0445120169 diesel For BOS injectors |
| FOR car | WEICHAI |
| FOR valves | F00RJ01692 injection valve |
| FOR nozzle | DLLA152P1768 0433172078 |
| Injector Oem | 612600080611 612600080924 0986AD1006 0986AD1007 0986AD1008 0986AD1009 |
| Warranty: | 12 month |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 0445120169 , 0445 120 169 , 0 445 120 169 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
0445110443 Common Rail Injection 1100100-ED01B 0 445 110 443 Diesel Fuel Pump
For BOS Piezo Injector Spare Parts 0445110409 Car Fuel Injector 0 445 110 409
ERIKC 0445110347 For BOS Machine Control Injectors 0 445 110 347 Fuel oil
for AUDI 2.0 TDI 0445110470 Electronic Unit Injectors 0445 110 470 Fuel Pump
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC Original 0445120169 diesel For BOS injectors | FOR car | WEICHAI |
| FOR valves | F00RJ01692 injection valve | FOR nozzle | DLLA152P1768 0433172078 |
| Injector Oem | 612600080611 612600080924 0986AD1006 0986AD1007 0986AD1008 0986AD1009 | Warranty: | 12 month |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | 0445120169 , 0445 120 169 , 0 445 120 169 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For BOS For Cumins injectors ,For BOS fuel injector parts | ||
ERIKC Original 0445120169 diesel For BOS injectors 0 445 120 169 Fuel Injection Pump injector 612600080611 for WEICHAI
injector detail
| Type: | 0445120169 For BOS Original Fuel Injector |
| Model No: | 0445120169 , 0445 120 169 , 0 445 120 169 For BOS Fuel Injector |
| Injector OEM No: | 612600080611 612600080924 0986AD1006 0986AD1007 0986AD1008 0986AD1009 For BOS Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA152P1768 0433172078 Common Rail Nozzle |
| Suit For Valve: | F00RJ01692 injection valve |
| Auxiliary Injector ball : | F00VC05001 , F 00V C05 001 Diesel Injector Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | Yutong, Kinglong Passenger Car |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650750g/pc |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 12 days after payment ,you can get goods within 612 day. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
injector picture
![]()
![]()
Other Hot product
Our company's main products :For BOS denso For Delp piezo common rail injector , valve , nozzle , pump , repair kit , Fuel metering valve , Solenoid valve ,injector nozzle tester , injector repair tool and shim copper oring other injector parts
![]()
injector FAQ
FAQ: Why are your prices lower than other companies?
ERIKC Answer:We keep our prices low by buying in bulk & we are able to pass the savings along to our customers. With many different options for each engine, we have the right injector for any budget.
FAQ: Do your injectors come with a warranty?
ERIKC Answer:Yes! All injectors come with a warranty, details can be found here.
FAQ: Can you test my injectors?
ERIKC Answer:Yes, we have all the latest equipment necessary to clean & accurately test common rail injectors. Click here to find out more about our testing equipment. We can provide an accurate assessment of your injector’s current performance (including detailed specierikcation printouts), as well as advise you on repair or replacement options if necessary. Please contact us for more information.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!