| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | DLLA152P865 Denso Injector Nozzle |
| Model No | DLLA 152P 865 Denso Fuel Injector Nozzle |
| For injector | 8-97603415-7 095000-5510 095000-5511 095000-5512 095000-5513 095000-5514 095000-5515 095000-5516 8-97603415-2 |
| For Car Engine | Isuzu N-Series 6WG1 15.7L Isuzu 6WF1-TC |
| Payment | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DLLA152P865 , DLLA 152P865 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
ERIKC Denso DLLA 150 P 866 oil diesel pump Injector Nozzle DLLA150P866 CRIN
ERIKC DLLA155P848 Fuel Injection Nozzle DLLA 155 P 848 common rail Nozzle DLLA
ERIKC DLLA 155 P 807 Diesel Nozzle DLLA 155P807 Injector Nozzle DLLA155P807 For
ERIKC DLLA 155 P 876 Fuel Injection Nozzle DLLA 155 P876 Common Rail Nozzle
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | DLLA152P865 Denso Injector Nozzle | Model No | DLLA 152P 865 Denso Fuel Injector Nozzle |
| For injector | 8-97603415-7 095000-5510 095000-5511 095000-5512 095000-5513 095000-5514 095000-5515 095000-5516 8-97603415-2 | For Car Engine | Isuzu N-Series 6WG1 15.7L Isuzu 6WF1-TC |
| Payment | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. | Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DLLA152P865 , DLLA 152P865 | Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | denso diesel injector nozzles ,common rail injector nozzles | ||
^-^ ---------Nozzle Introduction
| Item: | Denso Injector nozzle 865 P865 |
| Model No: | Denso Injector Nozzle DLLA152P865 , DLLA 152 P 865 |
| OEM NO: | Nozzle 093400-8650 , 0934008650 |
| Application for injector: | 8-97603415-2 8-97603415-# 8-97603415-7 095000-5510 095000-5511 095000-5512 095000-5513 095000-5514 095000-5515 095000-5516 |
| Needle color: | Black |
| Net weight: | 30g/pc |
| Gross weight: | 50g/pc |
| Nozzle hole size: | 0.21mm |
| Nozzle hole Angle: | 152° |
| Nozzle hole Number: | 8 |
| Car engine: | Isu-zu N-Series 6WG1 15.7L Isu-zu 6WF1-TC |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1pc/tube,10pcs/box |
| Box Size: | 10(cm)*4.5(cm)*7.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can receive goods Within 6-12 day |
| Stock: | In Stock, cannot be naked without packing in air for a long time |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia |
^-^ ---------Nozzle Picture
denso cr spare parts injector nozzle
![]()
![]()
^_^ ---- Other ERIKC Nozzle List
| For BOS nozzle list | |||||
| DLLA82P1773 | DLLA145P1655 | DLLA148P2267 | DLLA150P2123 | DLLA152P1819 | DLLA162P2266 |
| DLLA118P1677 | DLLA145P1720 | DLLA148P2268 | DLLA150P2126 | DLLA152P2344 | DLLA82P1668 |
| DLLA118P1691 | DLLA145P1738 | DLLA149P1724 | DLLA150P2143 | DLLA152P2350 | DLLA82P1773 |
| DLLA118P2203 | DLLA145P2144 | DLLA149P2166 | DLLA150P2186 | DLLA152P879 | DSLA124P1659 |
| DLLA126P1776 | DLLA145P2168 | DLLA149P2332 | DLLA150P2197 | DLLA152P967 | DSLA136P804 |
| DLLA128P1510 | DLLA145P2270 | DLLA149P2345 | DLLA150P2208 | DLLA153P1721 | DSLA140P1723 |
| DLLA133P2379 | DLLA145P2301 | DLLA150P1011 | DLLA150P2339 | DLLA153P2189 | DSLA142P1474 |
| DLLA133P2491 | DLLA145P2397 | DLLA150P1076 | DLLA150P2424 | DLLA153P2210 | DSLA142P1519 |
| DLLA137P1577 | DLLA145P2411 | DLLA150P1197 | DLLA150P2436 | DLLA153P2351 | DSLA143P1523 |
| DLLA138P1533 | DLLA145P2487 | DLLA150P1298 | DLLA150P2439 | DLLA155P1514 | DSLA143P5501 |
| DLLA140P1723 | DLLA145P926 | DLLA150P1437 | DLLA150P2440 | DLLA155P1674 | DSLA143P970 |
| DLLA140P2281 | DLLA145P978 | DLLA150P1511 | DLLA151P1656 | DLLA155P2175 | DSLA146P1398 |
| DLLA141P2146 | DLLA146P1296 | DLLA150P1564 | DLLA151P2182 | DLLA155P2473 | DSLA146P1409 |
| DLLA142P1709 | DLLA146P1339 | DLLA150P1566 | DLLA151P2225 | DLLA155P822 | DSLA150P1103 |
| DLLA142P2262 | DLLA146P1405 | DLLA150P1622 | DLLA151P2240 | DLLA156P1114 | DSLA150P1247 |
| DLLA143P1404 | DLLA146P1581 | DLLA150P1666 | DLLA151P2407 | DLLA156P1367 | DSLA150P1248 |
| DLLA143P1696 | DLLA146P1783 | DLLA150P1683 | DLLA151P2421 | DLLA156P1368 | DSLA150P783 |
| DLLA143P2364 | DLLA147P1702 | DLLA150P1781 | DLLA152P1525 | DLLA156P1509 | DSLA150P800 |
| DLLA160P1063 | DLLA147P2405 | DLLA150P1803 | DLLA152P1678 | DLLA156P1719 | DSLA152P1287 |
| DLLA144P1565 | DLLA148P1067 | DLLA150P1808 | DLLA152P1681 | DLLA157P2447 | DSLA154P1129 |
| DLLA144P1707 | DLLA148P1688 | DLLA150P1828 | DLLA152P1690 | DLLA158P1385 | DSLA154P1320 |
| DLLA144P2273 | DLLA148P2221 | DLLA150P2121 | DLLA152P1768 | DSLA158P974 | DSLA156P736 |
| Denso nozzle list | |||||
| DLLA139P887 | DLLA148P915 | DLLA152P1097 | DLLA153P885 | DLLA155P964 | DLLA158P1096 |
| DLLA142P852 | DLLA150P1052 | DLLA152P805 | DLLA155P1062 | DLLA155P965 | DLLA158P834 |
| DLLA145P1024 | DLLA150P835 | DLLA152P865 | DLLA155P1090 | DLLA155P984 | DLLA158P844 |
| DLLA145P864 | DLLA150P866 | DLLA158P1092 | DLLA155P842 | DLLA156P799 | DLLA158P854 |
| DLLA145P870 | DLLA150P906 | DLLA152P947 | DLLA155P848 | DLLA157P855 | |
| DLLA147P1049 | DLLA150P927 | DLLA152P947B | DLLA155P863 | G3S33 | |
| DLLA147P788 | DLLA150P991 | DLLA153P884 | DLLA155P948 | G3S6 | |
| For Delp nozzle list | |||||
| L017PBB | L076PBD | L097PBD | L136PBD | L210PBC | L216PBC |
| L025PBC | L079PBD | L120PBD | L137PBD | L210PBC | L221PBC |
| L028PBC | L087PBD | L121PBC | L138PBD | L215PBC | L222PBC |
| L045PBL | L096PBD | L133PBD | L163PBD | L274PBC | |
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
FAQ: Failure Analysis?
ERIKC Answer: Symptoms: The starter and the engine both have a normal starting speed, but they do not catch fire; or sometimes they can catch fire after many long starts.
Cause of failure: There is air in the fuel line.
Fault nature: mechanical failure. Treatment method: The fuel pipeline exhausts air.
Failure Analysis: The State III vehicle adopts a common rail system, and the air discharged by the oil circuit is relatively difficult. Often, the operator feels that the air is excluded from the air cleanliness. Actually, it has not been thoroughly cleaned. According to the actual use situation, the oil pump return bolt should be released to discharge the air. If necessary, the high pressure fuel pipe can be loosened, and the starter can be used to drive the engine idle to discharge the air; if only the deflated screw of the fuel filter is released Exhaust air may not be easy to completely remove the air in the fuel pipeline, which is more laborious.
FAQ: Failure Analysis?
ERIKC Answer: Symptoms: The starter and engine both have a normal starting speed but do not catch fire.
Cause of the fault: The ECU has a fault code.
Fault nature: electrical failure. Solution: Clear the fault code.
Failure Analysis: This vehicle is normal from the mechanical inspection, diagnosed with the diagnostic instrument found "water temperature sensor", "rail pressure sensor", "accelerator pedal" and some other fault display, clear the fault code, the engine starts smoothly. This situation is estimated to be the maintenance or operation personnel's operation of plugging and unplugging the connector of the electronic control system. The system will generate a fault code and store it in the ECU. The system will have a protective effect and will limit some functions or even fail to start.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!