| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC For BOS injector 0445110632 bico auto parts |
| Model number | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 |
| application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve |
| for nozzle | DLLA150P2436 , 0 433 172 436 |
| for engine | ISUZU Auto Engine Car |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
0445110443 Common Rail Injection 1100100-ED01B 0 445 110 443 Diesel Fuel Pump
For BOS Piezo Injector Spare Parts 0445110409 Car Fuel Injector 0 445 110 409
ERIKC 0445110347 For BOS Machine Control Injectors 0 445 110 347 Fuel oil
for AUDI 2.0 TDI 0445110470 Electronic Unit Injectors 0445 110 470 Fuel Pump
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC For BOS injector 0445110632 bico auto parts | Model number | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 |
| application Valve | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve | for nozzle | DLLA150P2436 , 0 433 172 436 |
| for engine | ISUZU Auto Engine Car | Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For BOS For Cumins injectors ,For BOS fuel injector parts | ||
ERIKC 0445110891 For BOS automotive parts fuel injector 0 445 110 891 common rail injection system 0445 110 891
Injector Detail
| Type: | 0445110632 For BOS fuel pump Injectors |
| Model No: | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 For BOS diesel Injector |
| Injector OEM No: | 0445110632 , 0445 110 632 , 0 445 110 632 Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA150P2616 , 0 433 172 616 For BOS Diesel Injector Nozzle |
| Suit For Valve: | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Fuel Tank Injector Valve |
| Auxiliary Injector ball : | F 00V C05 009 , F00VC05009 For BOS Common Rail Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | diesel engine car |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650-750g/pc |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can get goods within 6-12 day. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
injector picture
![]()
![]()
Injector List
| For BOS injector list | |||||
| 0445110787 | 0445120241 | 0445120070 | 0445110516 | 0445110719 | 0445110403 |
| 0445110064 | 0445120067 | 0445110305 | 0445110521 | 0445110721 | 0445110782 |
| 0445110101 | 0445110367 | 0445110313 | 0445110533 | 0445110734 | 0445110412 |
| 0445110731 | 0445110745 | 0445110332 | 0445110537 | 0445110735 | 0445110416 |
| 0445110293 | 0445110529 | 0445110335 | 0445110538 | 0445110748 | 0445110417 |
| 0445110407 | 0445110395 | 0445110343 | 0445110539 | 0445110752 | 0445110427 |
| 0445110291 | 0445110447 | 0445110345 | 0445110549 | 0445110756 | 0445110446 |
| 0445110409 | 0445110630 | 0445110346 | 0445110623 | 0445110757 | 0445110448 |
| 0445120007 | 0445110526 | 0445110347 | 0445110626 | 0445110766 | 0445110454 |
| 0445120224 | 0445110365 | 0445110355 | 0445110627 | 0445110767 | 0445110462 |
| 0445120170 | 0445110434 | 0445110357 | 0445110628 | 0445110769 | 0445110465 |
| 0445120393 | 0445110527 | 0445110364 | 0445110629 | 0445110654 | 0445110669 |
| 0445120078 | 0445110366 | 0445120163 | 0445120260 | 0445120032 | 0445120020 |
| 0445110672 | 0445110710 | 0445120130 | 0445120228 | 0445120113 | 0445120146 |
| 0445110690 | 0445110717 | 0445120086 | 0445120391 | 0445120114 | 0445120182 |
| 0445110691 | 0445110718 | 0445120212 | 0445120292 | 0445120223 | 0445120074 |
| 0445110693 | 0445110466 | 0445110750 | 0445120338 | 0445120221 | 0445120309 |
| 0445110694 | 0445110481 | 0445110372 | 0445120293 | 0445120192 | 0445120183 |
| 0445110696 | 0445110509 | 0445120226 | 0455120214 | 0445120277 | 0445120084 |
| 0445110380 | 0445110512 | 0445120222 | 0445110358 | 0445120357 | 0445120225 |
| 0445110392 | 0445110515 | 0445120388 | 0445110318 | 0445120238 | 0445120232 |
| 0445110794 | 0445110397 | 0445110334 | 0445120394 | 0445120210 | 0445120304 |
| 0445110796 | 0445110786 | 0445120215 | 0445120244 | 0445120123 | 0445120019 |
| 0445110798 | 0445110528 | 0445110493 | 0445110321 | 0445120397 | 0445120122 |
| 0445110799 | 0445110854 | 0445120266 | 0445120169 | 0445120200 | 0445120121 |
| 0445110824 | 0445110861 | 0445120081 | 0445120160 | 0445120237 | 0445120138 |
| 0445110825 | 0445110862 | 0445120127 | 0445110333 | 0445120247 | 0445120242 |
| 0445110826 | 0445110885 | 0445110376 | 0445110445 | 0445120290 | 0445120139 |
| 0445110827 | 0445110886 | 0445110383 | 0445110494 | 0445120343 | 0445120029 |
| 0445110853 | 0445110887 | 0445110431 | 0445110527 | 0445120022 | 0445120009 |
| 0445110630 | 0445110891 | 0445120265 | 0445120250 | 0445120129 | 0445120014 |
| 0445110631 | 0445110792 | 0445120331 | 0445120059 | 0445120018 | 0445120085 |
| 0445110731 | 0445110633 | 0445120149 | 0445120236 | 0445120396 | 0445120015 |
| 0445110126 | 0445110780 | 0445110359 | 0445120125 | 0445120103 | 0445120010 |
| 0445110290 | 0445110632 | 0445110594 | 0445120231 | 0445120262 | 0445120184 |
| 0445110729 | 0445110356 | 0445120002 | 0445120106 | 0445120156 | 0445110181 |
| 0445110064 | 0445110482 | 0445120191 | 0445120310 | 0445120142 | 0445110189 |
| 0445110101 | 0445110361 | 0445120227 | 0445120060 | 0445120339 | 0445110182 |
| 0445110317 | 0445110432 | 0445120213 | 0445120255 | 0445120325 | 0445120161 |
| 0445120102 | 0445120110 | 0445120083 | 0445110069 | 0445110791 | 0445110190 |
| 0445120199 | 0445120164 | 0445120150 | 0445110105 | 0445110107 | 0445110171 |
| 0445120204 | 0445120071 | 0445110059 | 0445110106 | 0445110108 | 0445120090 |
| 0445110230 | 0445120134 | 0445110070 | 0445120289 | 0445110170 | 0445120091 |
| 0445110150 | 0445120024 | 0445110397 | 0445110798 | 0445120126 | 0445120048 |
| Denso injector list | |||||
| 095000-505# | 095000-810# | 095000-622# | 095000-638# | 095000-829# | 095000-014# |
| 095000-670# | 095000-636# | 095000-178# | 095000-551# | 095000-776# | 095000-121# |
| 095000-547# | 095000-521# | 095000-639# | 095000-522# | 095000-593# | 095000-023# |
| 095000-890# | 095000-550# | 095000-650# | 095000-873# | 095000-525# | 095000-612# |
| 095000-066# | 095000-679# | 095000-548# | 095000-592# | 095000-555# | 095000-045# |
| 095000-534# | 095000-659# | 095000-536# | 095000-865# | 095000-593# | 095000-607# |
| 095000-801# | 095000-887# | 095000-535# | 095000-829# | 095000-634# | 095000-628# |
| 095000-635# | |||||
| For Delp injector list | |||||
| EJBR06101D | EJBR05301D | EJBR03301D | EJBR01901Z | EJBR02801D | EJBR02901D |
| EJBR03001D | EJBR02401D | EJBR03701D | EJBR02301Z | EJBR03601D | EJBR02501Z |
| EJBR00901Z | EJBR01801A | EJBR01801Z | EJBR04001D | EMBR00101D | EJBR01401Z |
| EJBR01201Z | EJBR04101D | EJBR05501D | EJBR02101Z | EJBR05101D | EJBR03101D |
| EJBR01701Z | EJBR05102D | EJBR04601D | EJBR02601Z | EJBR04501D | EJBR04701D |
| EJBR03401D | |||||
Hot Product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
![]()
Injector FAQ
FAQ:Does fuel pressure affect injector flow?
ERIKC Answer:Increasing the fuel pressure will increase the injector flow rate as follows: Square Root (New Pressure/Old Pressure). For instance, doubling the fuel pressure will theoretically raise flow by approximately 41%.
What is the maximum fuel pressure that I can run?
Maximum pressure is application dependent, but varies from 160Bar to about 220Bar. It is not recommended to go above the maximum factory pressure, because it can severely reduce fuel pump life, and does not result in a dramatic increase in flow rates.
FAQ: How can I clean my fuel injectors?
ERIKC Answer:Under most conditions you should not need to clean your fuel injectors. However if you do, erikc offers this as a service. Contact Us for details.
FAQ:ERIKC Answer:What does “direct fit” mean?
erikc Fuel Injectors are designed to be a direct-fit. This means they drop-in to the factory application exactly as factory injectors would, without adapters, pigtails, or any other changes.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!