| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | For BOS Common Rail Injector Nozzle |
| Model No | DSLA 154 P 1320 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 110 274 , 0 445 110 275 , 0986435180 , 33800-4A500 |
| Oem | 0 433 171 982 , 0433171982 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DSLA154P1320 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
DSLA 124P5500 (0433 175 500)fuel injection pump nozzle DSLA 124 P5500 and DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS oil injector nozzle DLLA146P1339 , 0433171831 fuel
For BOS diesel Injector NozzleDSLA124P5500 (0433175500) fuel pump nozzle DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS diesel fuel injection nozzle DLLA 146 P 1339 oil
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | For BOS Common Rail Injector Nozzle | Model No | DSLA 154 P 1320 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 110 274 , 0 445 110 275 , 0986435180 , 33800-4A500 | Oem | 0 433 171 982 , 0433171982 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. | Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DSLA154P1320 | Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | diesel engine nozzle ,For BOS injector nozzles | ||
| Item: | Injector nozzle 1320 |
| Model No: | Injector Nozzle DSLA154P1320 , DSLA 154 P 1320 |
| OEM NO: | Nozzle 0 433 175 395 , 0433175395 |
| Application for injector: |
0 445 110 170
|
| Suit For valve: | Control vavle F 00V C01 045 , F00VC01045 |
| Auxiliary Injector ball : | F 00V C05 009 , F00VC05009 |
| Relevant Repair kits: | F 00V C99 002 , F00VC99002 |
| Needle color: | Black |
| Net weight: | 30g/pc |
| Gross weight: | 50g/pc |
| Nozzle hole size: | 0.17 mm |
| Nozzle hole Angle: | 154° |
| Nozzle hole Number: | 6 |
| Car engine: | Jeep Grand Chero-kee 2.7 CRD Merce-des Be-nz 211 CDI Sprinter, 216 Sprinter, 316 Sprinter, 411 Sprinter, 416 Sprinter, 616 Sprinter, 715 Sprinter, Merce-des Ben-z 208 Sprinter, 308 Sprinter, 311 Sprinter, 313 Sprinter, 408 Sprinter, 413 Sprinter. |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1pc/tube,10pcs/box |
| Box Size: | 10(cm)*4.5(cm)*7.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can receive goods Within 6-12 day |
| Stock: | In Stock, cannot be naked without packing in air for a long time |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia |
^-^ ---------Nozzle Picture
![]()
![]()
^_^ ---- Other ERIKC Nozzle List
| For BOS nozzle list
| |||||
| DLLA148P2222 | DLLA142P1595 | DSLA154P1034 | DSLA124P1659 | DSLA128P5510 | DSLA154P1320 |
| DLLA141P2146 | DSLA143P1058 | DSLA142P1474 | DSLA143P1523 | DSLA143P5501 | DSLA158P974 |
| DLLA157P1424 | DLLA156P1114 | DSLA143P970 | DLLA118P1357 | DLLA144P1565 | DLLA145P926 |
| DLLA144P1423 | DLLA144P1417 | DLLA150P1011 | DLLA155P822 | DLLA145P2168 | DLLA146P1339 |
| DLLA150P1746 | DLLA138P1533 | DLLA150P1076 | DLLA160P1063 | DLLA140p1790 | DSLA142P988 |
| DSLA156P737 | DLLA148P1671 | DSLA150P1045 | DLLA152P2217 | DSLA145P979 | DLLA150P2142 |
| DLLA143P761 | DLLA157P1777 | DLLA143P1069 | DLLA155P2264 | DLLA153P1004 | DLLA146P2161 |
| DLLA146P768 | DLLA150P1812 | DLLA156P1107 | DLLA148P2361 | DSLA144P971 | DLLA150P2125 |
| DSLA142P795 | DLLA148P1815 | DSLA156P1113 | DLLA148P2369 | DLLA156P889 | DLLA150P1826 |
| DLLA150P2386 | DLLA146P1610 | DLLA150P2578 | DLLA153P2484 | DLLA145P2529 | DLLA149P2611 |
| DSLA143P5519 | DLLA148P1524 | DLLA82P1773 | DLLA126P1776 | DSLA128P1510 | DLLA150P1828 |
| DSLA124P1309 | DLLA154P1795 | DLLA118P1677 | DLLA150P1666 | DLLA133P2379 | DLLA150P2121 |
| DLLA146P1405 | DLLA156P1368 | DLLA118P1691 | DLLA140P2281 | DLLA133P2491 | DLLA142P2262 |
| DLLA1456P1406 | DSLA140P1723 | DLLA118P2203 | DLLA142P1709 | DLLA144P1707 | DLLA143P1619 |
| DLLA140P1051 | DLLA153P1608 | DLLA145P2270 | DLLA145P1738 | DLLA155P2175 | DLLA145P1655 |
| DLLA149P1471 | DLLA146P1296 | DLLA145P2301 | DLLA145P2144 | DLLA155P2473 | DLLA145P1720 |
| DLLA160P1308 | DLLA152P1819 | DLLA146P1783 | DLLA149P2345 | DLLA151P2421 | DLLA155P1514 |
| DLLA160P1415 | DLLA150P1827 | DLLA146P1725 | DLLA148P2268 | DLLA150P1803 | DLLA155P1674 |
| DLLA147P2474 | DLLA150P2208 | DLLA148P2267 | DLLA151P2407 | DLLA150P1197 | DLLA146P1581 |
| DLLA155P2517 | DLLA147P1702 | DLLA151P2240 | DLLA145P2397 | DLLA150P1298 | DLLA150P1622 |
| DLLA152P1678 | DLLA152P2350 | DLLA145P1493 | DLLA150P1564 | DLLA149P1724 | DLLA150P2439 |
| DLLA150P1683 | DLLA148P1067 | DLLA150P2339 | DLLA150P1566 | DLLA149P2166 | DLLA150P2440 |
| DLLA148P1688 | DLLA152P1768 | DLLA152P1507 | DLLA143P2364 | DLLA151P2182 | DLLA142P1654 |
| DLLA148P2221 | DLLA152P1690 | DLLA162P2266 | DLLA150P2186 | DLLA151P2225 | DLLA150P2259 |
| DLLA158P1385 | DLLA143P1404 | DLLA82P1668 | DLLA118P1697 | DLLA153P1609 | DLLA150P2436 |
| DLLA157P2447 | DLLA153P1721 | DLLA140P2281 | DLLA151P2228 | DLLA149P2593 | DLLA146P2487 |
| DLLA153P2210 | DLLA153P2189 | DLLA143P2364 | DLLA152P2362 | DLLA145P2431 | DLLA148P1809 |
| DLLA153P2351 | DLLA156P1367 | DLLA143P2365 | DLLA155P2226 | DLLA149P2614 | DLLA148P2129 |
| DLLA156P1509 | DLLA143P1696 | DLLA143P2472 | DLLA153P2521 | DLLA150P1772 | DLLA148P2358 |
| DLLA147P2405 | DLLA145P2411 | DLLA155P2179 | DLLA153P2542 | DLLA150P2122 | DLLA148P2497 |
| DLLA150P1437 | DLLA149P2332 | DLLA143P2536 | DLLA153P2546 | DLLA150P2155 | DLLA150P2616 |
| DLLA150P1511 | DLLA150P2123 | DLLA145P2487 | DLLA151P2188 | DLLA158P2539 | DLLA150P2272 |
| DLLA150P2197 | DLLA150P2126 | DLLA150P2143 | DLLA150P2596 | DLLA148P2523 | DLLA150P2362 |
| DLLA150P1781 | DLLA144P2273 | DLLA152P2344 | DLLA150P2489 | DLLA155P2547 | DLLA143P2500 |
| DLLA150P2424 | DLLA145P978 | DLLA150P1808 | DLLA150P2576 | DLLA157P2508 | DLLA145P2139 |
| DLLA150P2482 | DLLA150P2156 | DLLA150P2386 | DLLA143P2155 | DSLA150P783 | DSLA150P1043 |
| DSLA124P5516 | DSLA124P5500 | DSLA140P862 | DSLA142P795 | DSLA156P736 | DSLA136P804 |
| DSLA152P1287 | DSLA150P1103 | DSLA150P800 | DSLA150P1156 | DSLA150P1247 | DSLA150P1248 |
| DLLA150P847 | DLLA150P 848 | DSLA146P1440 | DLLA150P635 | DSLA150P1499 | DSLA150P1042 |
| DLLA140P1377 | DLLA152P1525 | DLLA137P1577 | DLLA157P715 | DLLA156P1719 | DSLA154P1129 |
| DLLA152P967 | DLLA152P1681 | DSLA150P1042 | DSLA146P1409 | DSLA142P1519 | DSLA146P1398 |
| DLLA145P1794 | DLLA145P2124 | ||||
|
Denso nozzle list | |||||
| DLLA150P991 | DLLA139P887 | DLLA148P915 | DLLA152P1097 | DLLA153P885 | DLLA155P964 |
| DLLA147P747 | DLLA142P852 | DLLA150P1052 | DLLA152P805 | DLLA155P1062 | DLLA155P965 |
| DLLA147P788 | DLLA145P1024 | DLLA150P835 | DLLA152P865 | DLLA155P1090 | DLLA158P984 |
| DLLA155P1044 | DLLA145P864 | DLLA155P848 | DLLA157P855 | DLLA145P1049 | DLLA150P927 |
| DLLA152P947 | DLLA145P870 | DLLA155P863 | DLLA157P855 | DLLA125P889 | DLLA155P948 |
| DLLA155P1025 | DLLA145P875 | DLLA150P866 | DLLA158P1092 | DLLA155P842 | DLLA156P799 |
| DLLA150P906 | DLLA148P765 | G3S33 | G3S6 | G3S32 | G3S47 |
| DLLA133P814 | DLLA150P815 | DLLA148P872 | DLLA155P683 | DLLA150P1026 | DLLA155P1030 |
| DLLA145P1031 | DLLA150P966 | DLLA148P924 | DLLA151P955 | DLLA153P977 | DLLA155P840 |
| DLLA148P816 | DLLA152P980 | DLLA148P932 | DLLA152P1040 | DLLA148P826 | DLLA150P991 |
| DLLA145P970 | DLLA158P834 | DLLA152P862 | DLLA158P854 | DLLA152P981 | G3S51 |
| DLLA158P1096 | DLLA158P844 | DLLA153P884 | DLLA149P703 | DLLA148P817 | G3S52 |
| For Delp nozzle list
| |||||
| L076PBD | L097PBD | L136PBD | L210PBC | L216PBC | L153PBD |
| L079PBD | L120PBD | L137PBD | L135PBD | L221PBC | L157PBD |
| L087PBD | L121PBC | L138PBD | L215PBC | L222PBC | L017PBB |
| L096PBD | L133PBD | L163PBD | L274PBC | L223PBC | L025PBC |
| L023PBC | L053PBC | L194PBC | L211PBC | G347 | L028PBC |
| L229PBC | L281PBD | L244PRD | L193PBC | L195PBC | L045PBL |
| L322PBC | L381PRD | G379 | |||
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
FAQ: Common Rail Fuel Injector FAQ. Spring Break?
ERIKC Answer:In spite of the permanent deformation caused by the drop of the steel rigidity of the pressure regulating spring of the injector, the breakage often occurs, which has become one of the weak links of the injector. This is mainly due to the poor fatigue resistance of spring steel under high-temperature, high-load, high-frequency operating conditions.
Solution: Improve fatigue resistance, select high-quality heat-resistant and fatigue-resistant materials, and perform surface treatment shot-peening with enhanced fatigue resistance. In order to make the pressure regulating spring work safe and reliable. To reduce the spring power load, the injector can be designed so that the spring can be immersed in the diesel oil in the injector body. When the injector is working, the spring's working ring can generate hydraulic “buffer” and some lubrication when in contact. In order to prevent the contact surface from forming a pockmarked surface, the spring breaks.
FAQ: Common Rail Fuel Injector Frequently Asked Questions. Needle body wear?
ERIKC Answer:The needle valve body face is subjected to frequent reciprocating motions of the needle valve, and a pit is gradually formed over time, thereby increasing the needle valve lift and affecting the normal operation of the injector. The needle body can be grinded on a grinding bed to grind this end surface and then ground with a fine abrasive paste on a glass plate.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!