| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | DSLA 143P5519 For BOS Common Rail Injector Nozzle |
| Model No | DSLA 143P 5519 , DSLA 143 P5519 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 120 255 , 0445 120 255 , 0445120255 5263318 |
| For Car Engine | 2003-2004 Dodge Ram 2500; 2003-2004 Dodge Ram 3500 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Oem | 0 433 175 519 , 0433 175 519 , 0433175519 Fuel Pump Nozzle |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DSLA143P5519 , DSLA 143 P 5519 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
DSLA 124P5500 (0433 175 500)fuel injection pump nozzle DSLA 124 P5500 and DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS oil injector nozzle DLLA146P1339 , 0433171831 fuel
For BOS diesel Injector NozzleDSLA124P5500 (0433175500) fuel pump nozzle DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS diesel fuel injection nozzle DLLA 146 P 1339 oil
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | DSLA 143P5519 For BOS Common Rail Injector Nozzle | Model No | DSLA 143P 5519 , DSLA 143 P5519 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 120 255 , 0445 120 255 , 0445120255 5263318 | For Car Engine | 2003-2004 Dodge Ram 2500; 2003-2004 Dodge Ram 3500 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. | Oem | 0 433 175 519 , 0433 175 519 , 0433175519 Fuel Pump Nozzle |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | DSLA143P5519 , DSLA 143 P 5519 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | diesel engine nozzle ,For BOS injector nozzles | ||
| Item: | DSLA143P5519 DSLA 143 P 5519 Auto Fuel Pump Injection Nozzle |
| Model No: | DSLA 143P5519 ,DSLA143P 5519 , DSLA 143 P5519 , DSLA143 P 5519 Injector Nozzle |
| OEM NO. | 0 433 175 519 , 0433 175 519 , 0433175519 Fuel Pump Nozzle |
| Application For Injector: | 0 445 120 255 , 0445 120 255 , 0445120255 5263318 Auto Fuel Pump Injector |
| Suit For Valve: | F 00R J02 130 , F00R J02 130 ,F00RJ02130 Injection Valve Assy |
| Auxiliary Injector Ball : | F 00V C05 001 , F00VC05001 Injector Ball |
| Relevant Repair Kits: | F 00V C05 001 , F00VC99002 Common Rail Pump Tool Kit |
| Nozzle Hole Angle: | 143° |
| Car Engine: | 2003-2004 Dodge Ram 2500; 2003-2004 Dodge Ram 3500 |
| Needle Color: | Black |
| Net Weight: | 30g/pc |
| Gross Weight: | 50g/pc |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1pc/tube,10pcs/box |
| Box Size: | 10(cm)*4.5(cm)*7.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment, you can get goods within 6-12 day. |
| Stock: | In stock, cannot be naked without packing in air for a long time. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
^-^ ---------Nozzle Picture
![]()
![]()
^_^ ---- Other ERIKC Nozzle List
| For BOS nozzle list
| |||||
| DLLA148P2222 | DLLA142P1595 | DSLA154P1034 | DSLA124P1659 | DSLA128P5510 | DSLA154P1320 |
| DLLA141P2146 | DSLA143P1058 | DSLA142P1474 | DSLA143P1523 | DSLA143P5501 | DSLA158P974 |
| DLLA157P1424 | DLLA156P1114 | DSLA143P970 | DLLA118P1357 | DLLA144P1565 | DLLA145P926 |
| DLLA144P1423 | DLLA144P1417 | DLLA150P1011 | DLLA155P822 | DLLA145P2168 | DLLA146P1339 |
| DLLA150P1746 | DLLA138P1533 | DLLA150P1076 | DLLA160P1063 | DLLA140p1790 | DSLA142P988 |
| DSLA156P737 | DLLA148P1671 | DSLA150P1045 | DLLA152P2217 | DSLA145P979 | DLLA150P2142 |
| DLLA143P761 | DLLA157P1777 | DLLA143P1069 | DLLA155P2264 | DLLA153P1004 | DLLA146P2161 |
| DLLA146P768 | DLLA150P1812 | DLLA156P1107 | DLLA148P2361 | DSLA144P971 | DLLA150P2125 |
| DSLA142P795 | DLLA148P1815 | DSLA156P1113 | DLLA148P2369 | DLLA156P889 | DLLA150P1826 |
| DLLA150P2386 | DLLA146P1610 | DLLA150P2578 | DLLA153P2484 | DLLA145P2529 | DLLA149P2611 |
| DSLA143P5519 | DLLA148P1524 | DLLA82P1773 | DLLA126P1776 | DSLA128P1510 | DLLA150P1828 |
| DSLA124P1309 | DLLA154P1795 | DLLA118P1677 | DLLA150P1666 | DLLA133P2379 | DLLA150P2121 |
| DLLA146P1405 | DLLA156P1368 | DLLA118P1691 | DLLA140P2281 | DLLA133P2491 | DLLA142P2262 |
| DLLA1456P1406 | DSLA140P1723 | DLLA118P2203 | DLLA142P1709 | DLLA144P1707 | DLLA143P1619 |
| DLLA140P1051 | DLLA153P1608 | DLLA145P2270 | DLLA145P1738 | DLLA155P2175 | DLLA145P1655 |
| DLLA149P1471 | DLLA146P1296 | DLLA145P2301 | DLLA145P2144 | DLLA155P2473 | DLLA145P1720 |
| DLLA160P1308 | DLLA152P1819 | DLLA146P1783 | DLLA149P2345 | DLLA151P2421 | DLLA155P1514 |
| DLLA160P1415 | DLLA150P1827 | DLLA146P1725 | DLLA148P2268 | DLLA150P1803 | DLLA155P1674 |
| DLLA147P2474 | DLLA150P2208 | DLLA148P2267 | DLLA151P2407 | DLLA150P1197 | DLLA146P1581 |
| DLLA155P2517 | DLLA147P1702 | DLLA151P2240 | DLLA145P2397 | DLLA150P1298 | DLLA150P1622 |
| DLLA152P1678 | DLLA152P2350 | DLLA145P1493 | DLLA150P1564 | DLLA149P1724 | DLLA150P2439 |
| DLLA150P1683 | DLLA148P1067 | DLLA150P2339 | DLLA150P1566 | DLLA149P2166 | DLLA150P2440 |
| DLLA148P1688 | DLLA152P1768 | DLLA152P1507 | DLLA143P2364 | DLLA151P2182 | DLLA142P1654 |
| DLLA148P2221 | DLLA152P1690 | DLLA162P2266 | DLLA150P2186 | DLLA151P2225 | DLLA150P2259 |
| DLLA158P1385 | DLLA143P1404 | DLLA82P1668 | DLLA118P1697 | DLLA153P1609 | DLLA150P2436 |
| DLLA157P2447 | DLLA153P1721 | DLLA140P2281 | DLLA151P2228 | DLLA149P2593 | DLLA146P2487 |
| DLLA153P2210 | DLLA153P2189 | DLLA143P2364 | DLLA152P2362 | DLLA145P2431 | DLLA148P1809 |
| DLLA153P2351 | DLLA156P1367 | DLLA143P2365 | DLLA155P2226 | DLLA149P2614 | DLLA148P2129 |
| DLLA156P1509 | DLLA143P1696 | DLLA143P2472 | DLLA153P2521 | DLLA150P1772 | DLLA148P2358 |
| DLLA147P2405 | DLLA145P2411 | DLLA155P2179 | DLLA153P2542 | DLLA150P2122 | DLLA148P2497 |
| DLLA150P1437 | DLLA149P2332 | DLLA143P2536 | DLLA153P2546 | DLLA150P2155 | DLLA150P2616 |
| DLLA150P1511 | DLLA150P2123 | DLLA145P2487 | DLLA151P2188 | DLLA158P2539 | DLLA150P2272 |
| DLLA150P2197 | DLLA150P2126 | DLLA150P2143 | DLLA150P2596 | DLLA148P2523 | DLLA150P2362 |
| DLLA150P1781 | DLLA144P2273 | DLLA152P2344 | DLLA150P2489 | DLLA155P2547 | DLLA143P2500 |
| DLLA150P2424 | DLLA145P978 | DLLA150P1808 | DLLA150P2576 | DLLA157P2508 | DLLA145P2139 |
| DLLA150P2482 | DLLA150P2156 | DLLA150P2386 | DLLA143P2155 | DSLA150P783 | DSLA150P1043 |
| DSLA124P5516 | DSLA124P5500 | DSLA140P862 | DSLA142P795 | DSLA156P736 | DSLA136P804 |
| DSLA152P1287 | DSLA150P1103 | DSLA150P800 | DSLA150P1156 | DSLA150P1247 | DSLA150P1248 |
| DLLA150P847 | DLLA150P 848 | DSLA146P1440 | DLLA150P635 | DSLA150P1499 | DSLA150P1042 |
| DLLA140P1377 | DLLA152P1525 | DLLA137P1577 | DLLA157P715 | DLLA156P1719 | DSLA154P1129 |
| DLLA152P967 | DLLA152P1681 | DSLA150P1042 | DSLA146P1409 | DSLA142P1519 | DSLA146P1398 |
| DLLA145P1794 | DLLA145P2124 | ||||
|
Denso nozzle list | |||||
| DLLA150P991 | DLLA139P887 | DLLA148P915 | DLLA152P1097 | DLLA153P885 | DLLA155P964 |
| DLLA147P747 | DLLA142P852 | DLLA150P1052 | DLLA152P805 | DLLA155P1062 | DLLA155P965 |
| DLLA147P788 | DLLA145P1024 | DLLA150P835 | DLLA152P865 | DLLA155P1090 | DLLA158P984 |
| DLLA155P1044 | DLLA145P864 | DLLA155P848 | DLLA157P855 | DLLA145P1049 | DLLA150P927 |
| DLLA152P947 | DLLA145P870 | DLLA155P863 | DLLA157P855 | DLLA125P889 | DLLA155P948 |
| DLLA155P1025 | DLLA145P875 | DLLA150P866 | DLLA158P1092 | DLLA155P842 | DLLA156P799 |
| DLLA150P906 | DLLA148P765 | G3S33 | G3S6 | G3S32 | G3S47 |
| DLLA133P814 | DLLA150P815 | DLLA148P872 | DLLA155P683 | DLLA150P1026 | DLLA155P1030 |
| DLLA145P1031 | DLLA150P966 | DLLA148P924 | DLLA151P955 | DLLA153P977 | DLLA155P840 |
| DLLA148P816 | DLLA152P980 | DLLA148P932 | DLLA152P1040 | DLLA148P826 | DLLA150P991 |
| DLLA145P970 | DLLA158P834 | DLLA152P862 | DLLA158P854 | DLLA152P981 | G3S51 |
| DLLA158P1096 | DLLA158P844 | DLLA153P884 | DLLA149P703 | DLLA148P817 | G3S52 |
| For Delp nozzle list
| |||||
| L076PBD | L097PBD | L136PBD | L210PBC | L216PBC | L153PBD |
| L079PBD | L120PBD | L137PBD | L135PBD | L221PBC | L157PBD |
| L087PBD | L121PBC | L138PBD | L215PBC | L222PBC | L017PBB |
| L096PBD | L133PBD | L163PBD | L274PBC | L223PBC | L025PBC |
| L023PBC | L053PBC | L194PBC | L211PBC | G347 | L028PBC |
| L229PBC | L281PBD | L244PRD | L193PBC | L195PBC | L045PBL |
| L322PBC | L381PRD | G379 | |||
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
ERIKC professional in Common Rail System parts. Produce Contain : ERIKC diesel injector. common rail injector. fuel injection. diesel injection. common rail injection. fuel injector. Diesel injector. Diesel injection. diesel Nozzle. ERIKC common rail Nozzle. fuel Nozzle. common rail injector Nozzle. diesel injector Nozzle. ERIKC fuel Injector Nozzle.common rail injection Nozzle. fuel Injection Nozzle. common rail Injection Nozzle. diesel Injection Nozzle. ERIKC common rail injection control Valve. fuel Injection control Valve. diesel Injection control Valve. Fuel Injection control Valve.common rail injector control Valve. fuel injector control Valve. diesel injector control Valve. Fuel injector control Valve. Injector shim, injector O-ring. Injector repair kit and all kind of injector and pump parts. If you have any model number of parts. Please contact ERIKC.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!