| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | For BOS Common Rail Injector Nozzle |
| Model No | DLLA 148 P1524 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 120 274 0 445 120 217 , 0 445 120 061 , 0986435526 , 51 10100 6064 , 51 10100 6126 , 51 10100 9126 |
| Oem | 0433171939 , 0 433 171 939 |
| For Car Engine | For Cumins , Kamaz , KAVZ KURGAN , NEFTEKAMSK |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | DLLA 148 P 1524 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
DSLA 124P5500 (0433 175 500)fuel injection pump nozzle DSLA 124 P5500 and DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS oil injector nozzle DLLA146P1339 , 0433171831 fuel
For BOS diesel Injector NozzleDSLA124P5500 (0433175500) fuel pump nozzle DSLA
ERIKC DLLA146P1339 For BOS diesel fuel injection nozzle DLLA 146 P 1339 oil
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | For BOS Common Rail Injector Nozzle | Model No | DLLA 148 P1524 For BOS Injector Nozzle |
| Suit for injector | 0 445 120 274 0 445 120 217 , 0 445 120 061 , 0986435526 , 51 10100 6064 , 51 10100 6126 , 51 10100 9126 | Oem | 0433171939 , 0 433 171 939 |
| For Car Engine | For Cumins , Kamaz , KAVZ KURGAN , NEFTEKAMSK | Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | DLLA 148 P 1524 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | diesel engine nozzle ,For BOS diesel nozzle | ||
| Item: | DLLA148P1524 DLLA 148 P 1524 Auto Fuel Pump Injection Nozzle |
| Model No: | DLLA 148P1524 ,DLLA148P 1524 ,DLLA 148 P1524,DLLA148 P 1524 Injector Nozzle |
| OEM NO. | 0 433 171 939, 0433171939, 0433 171 939 Fuel Pump Nozzle |
| Application For Injector: | 0 445 120 274 , 0 445 120 217 , 0 445 120 061 , 0986435526 Auto Fuel Pump Injector |
| Suit For Valve: | F 00R J02 466, F00RJ02466 , F00R J02 466 Injection Valve Assy |
| Auxiliary Injector Ball : | F 00V C05 001 , F00VC05001 Injector Ball |
| Relevant Repair Kits: | F 00V C05 001, F00VC99002 Common Rail Pump Tool Kit |
| Nozzle Hole Angle: | 148° |
| Car Engine: | Diesel Vehicle |
| Needle Color: | Black |
| Net Weight: | 30g/pc |
| Gross Weight: | 50g/pc |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1pc/tube,10pcs/box |
| Box Size: | 10(cm)*4.5(cm)*7.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment, you can get goods within 6-12 day. |
| Stock: | In stock, cannot be naked without packing in air for a long time. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
^-^ ---------Nozzle Picture
![]()
![]()
^_^ ---- Other ERIKC Nozzle List
| For BOS nozzle list
| |||||
| DLLA148P2222 | DLLA142P1595 | DSLA154P1034 | DSLA124P1659 | DSLA128P5510 | DSLA154P1320 |
| DLLA141P2146 | DSLA143P1058 | DSLA142P1474 | DSLA143P1523 | DSLA143P5501 | DSLA158P974 |
| DLLA157P1424 | DLLA156P1114 | DSLA143P970 | DLLA118P1357 | DLLA144P1565 | DLLA145P926 |
| DLLA144P1423 | DLLA144P1417 | DLLA150P1011 | DLLA155P822 | DLLA145P2168 | DLLA146P1339 |
| DLLA150P1746 | DLLA138P1533 | DLLA150P1076 | DLLA160P1063 | DLLA140p1790 | DSLA142P988 |
| DSLA156P737 | DLLA148P1671 | DSLA150P1045 | DLLA152P2217 | DSLA145P979 | DLLA150P2142 |
| DLLA143P761 | DLLA157P1777 | DLLA143P1069 | DLLA155P2264 | DLLA153P1004 | DLLA146P2161 |
| DLLA146P768 | DLLA150P1812 | DLLA156P1107 | DLLA148P2361 | DSLA144P971 | DLLA150P2125 |
| DSLA142P795 | DLLA148P1815 | DSLA156P1113 | DLLA148P2369 | DLLA156P889 | DLLA150P1826 |
| DLLA150P2386 | DLLA146P1610 | DLLA150P2578 | DLLA153P2484 | DLLA145P2529 | DLLA149P2611 |
| DSLA143P5519 | DLLA148P1524 | DLLA82P1773 | DLLA126P1776 | DSLA128P1510 | DLLA150P1828 |
| DSLA124P1309 | DLLA154P1795 | DLLA118P1677 | DLLA150P1666 | DLLA133P2379 | DLLA150P2121 |
| DLLA146P1405 | DLLA156P1368 | DLLA118P1691 | DLLA140P2281 | DLLA133P2491 | DLLA142P2262 |
| DLLA1456P1406 | DSLA140P1723 | DLLA118P2203 | DLLA142P1709 | DLLA144P1707 | DLLA143P1619 |
| DLLA140P1051 | DLLA153P1608 | DLLA145P2270 | DLLA145P1738 | DLLA155P2175 | DLLA145P1655 |
| DLLA149P1471 | DLLA146P1296 | DLLA145P2301 | DLLA145P2144 | DLLA155P2473 | DLLA145P1720 |
| DLLA160P1308 | DLLA152P1819 | DLLA146P1783 | DLLA149P2345 | DLLA151P2421 | DLLA155P1514 |
| DLLA160P1415 | DLLA150P1827 | DLLA146P1725 | DLLA148P2268 | DLLA150P1803 | DLLA155P1674 |
| DLLA147P2474 | DLLA150P2208 | DLLA148P2267 | DLLA151P2407 | DLLA150P1197 | DLLA146P1581 |
| DLLA155P2517 | DLLA147P1702 | DLLA151P2240 | DLLA145P2397 | DLLA150P1298 | DLLA150P1622 |
| DLLA152P1678 | DLLA152P2350 | DLLA145P1493 | DLLA150P1564 | DLLA149P1724 | DLLA150P2439 |
| DLLA150P1683 | DLLA148P1067 | DLLA150P2339 | DLLA150P1566 | DLLA149P2166 | DLLA150P2440 |
| DLLA148P1688 | DLLA152P1768 | DLLA152P1507 | DLLA143P2364 | DLLA151P2182 | DLLA142P1654 |
| DLLA148P2221 | DLLA152P1690 | DLLA162P2266 | DLLA150P2186 | DLLA151P2225 | DLLA150P2259 |
| DLLA158P1385 | DLLA143P1404 | DLLA82P1668 | DLLA118P1697 | DLLA153P1609 | DLLA150P2436 |
| DLLA157P2447 | DLLA153P1721 | DLLA140P2281 | DLLA151P2228 | DLLA149P2593 | DLLA146P2487 |
| DLLA153P2210 | DLLA153P2189 | DLLA143P2364 | DLLA152P2362 | DLLA145P2431 | DLLA148P1809 |
| DLLA153P2351 | DLLA156P1367 | DLLA143P2365 | DLLA155P2226 | DLLA149P2614 | DLLA148P2129 |
| DLLA156P1509 | DLLA143P1696 | DLLA143P2472 | DLLA153P2521 | DLLA150P1772 | DLLA148P2358 |
| DLLA147P2405 | DLLA145P2411 | DLLA155P2179 | DLLA153P2542 | DLLA150P2122 | DLLA148P2497 |
| DLLA150P1437 | DLLA149P2332 | DLLA143P2536 | DLLA153P2546 | DLLA150P2155 | DLLA150P2616 |
| DLLA150P1511 | DLLA150P2123 | DLLA145P2487 | DLLA151P2188 | DLLA158P2539 | DLLA150P2272 |
| DLLA150P2197 | DLLA150P2126 | DLLA150P2143 | DLLA150P2596 | DLLA148P2523 | DLLA150P2362 |
| DLLA150P1781 | DLLA144P2273 | DLLA152P2344 | DLLA150P2489 | DLLA155P2547 | DLLA143P2500 |
| DLLA150P2424 | DLLA145P978 | DLLA150P1808 | DLLA150P2576 | DLLA157P2508 | DLLA145P2139 |
| DLLA150P2482 | DLLA150P2156 | DLLA150P2386 | DLLA143P2155 | DSLA150P783 | DSLA150P1043 |
| DSLA124P5516 | DSLA124P5500 | DSLA140P862 | DSLA142P795 | DSLA156P736 | DSLA136P804 |
| DSLA152P1287 | DSLA150P1103 | DSLA150P800 | DSLA150P1156 | DSLA150P1247 | DSLA150P1248 |
| DLLA150P847 | DLLA150P 848 | DSLA146P1440 | DLLA150P635 | DSLA150P1499 | DSLA150P1042 |
| DLLA140P1377 | DLLA152P1525 | DLLA137P1577 | DLLA157P715 | DLLA156P1719 | DSLA154P1129 |
| DLLA152P967 | DLLA152P1681 | DSLA150P1042 | DSLA146P1409 | DSLA142P1519 | DSLA146P1398 |
| DLLA145P1794 | DLLA145P2124 | ||||
|
Denso nozzle list | |||||
| DLLA150P991 | DLLA139P887 | DLLA148P915 | DLLA152P1097 | DLLA153P885 | DLLA155P964 |
| DLLA147P747 | DLLA142P852 | DLLA150P1052 | DLLA152P805 | DLLA155P1062 | DLLA155P965 |
| DLLA147P788 | DLLA145P1024 | DLLA150P835 | DLLA152P865 | DLLA155P1090 | DLLA158P984 |
| DLLA155P1044 | DLLA145P864 | DLLA155P848 | DLLA157P855 | DLLA145P1049 | DLLA150P927 |
| DLLA152P947 | DLLA145P870 | DLLA155P863 | DLLA157P855 | DLLA125P889 | DLLA155P948 |
| DLLA155P1025 | DLLA145P875 | DLLA150P866 | DLLA158P1092 | DLLA155P842 | DLLA156P799 |
| DLLA150P906 | DLLA148P765 | G3S33 | G3S6 | G3S32 | G3S47 |
| DLLA133P814 | DLLA150P815 | DLLA148P872 | DLLA155P683 | DLLA150P1026 | DLLA155P1030 |
| DLLA145P1031 | DLLA150P966 | DLLA148P924 | DLLA151P955 | DLLA153P977 | DLLA155P840 |
| DLLA148P816 | DLLA152P980 | DLLA148P932 | DLLA152P1040 | DLLA148P826 | DLLA150P991 |
| DLLA145P970 | DLLA158P834 | DLLA152P862 | DLLA158P854 | DLLA152P981 | G3S51 |
| DLLA158P1096 | DLLA158P844 | DLLA153P884 | DLLA149P703 | DLLA148P817 | G3S52 |
| For Delp nozzle list
| |||||
| L076PBD | L097PBD | L136PBD | L210PBC | L216PBC | L153PBD |
| L079PBD | L120PBD | L137PBD | L135PBD | L221PBC | L157PBD |
| L087PBD | L121PBC | L138PBD | L215PBC | L222PBC | L017PBB |
| L096PBD | L133PBD | L163PBD | L274PBC | L223PBC | L025PBC |
| L023PBC | L053PBC | L194PBC | L211PBC | G347 | L028PBC |
| L229PBC | L281PBD | L244PRD | L193PBC | L195PBC | L045PBL |
| L322PBC | L381PRD | G379 | |||
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
ERIKC Answer:We keep our prices low by buying in bulk & we are able to pass the savings along to our customers. With many different options for each engine, we have the right injector for any budget.
ERIKC Answer:Yes! All injectors come with a warranty, details can be found here.
ERIKC Answer:Yes, we have all the latest equipment necessary to clean & accurately test common rail injectors. Click here to find out more about our testing equipment. We can provide an accurate assessment of your injector’s current performance (including detailed specierikcation printouts), as well as advise you on repair or replacement options if necessary. Please contact us for more information.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!