| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | 095000-5500 , 095000-5501 , 095000-5502 Denso original fuel injector |
| Model No | 095000-5503 , 095000-5504 Denso Injector |
| Oem | 8-97367552-1 , 8-97367552-2 ,8-97367552-3 , 8-97367552-4 |
| Gross Weight | 650-750g/pc |
| For Car Engine | ISUZU 4HL1, 6HL1 |
| Warranty | 12 month |
| Stock | In stock, can be shipped soon |
| Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 095000 5501 , 0950005501 , 095000-5501 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Heavy Truck Diesel Injector 095000-0809 095000 0809 Diesel Engines Injection
095000 5342 Denso Injectors 8976024852 Denso Diesel Fuel Pump Parts 5340 5341
Euro4 095000-6258 Fuel Nozzle 095000 6258 Diesel Injector Control Valve
095000 5474 Denso Injectors Denso Common Rail Injector Parts 8-97329703-1
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | 095000-5500 , 095000-5501 , 095000-5502 Denso original fuel injector | Model No | 095000-5503 , 095000-5504 Denso Injector |
| Oem | 8-97367552-1 , 8-97367552-2 ,8-97367552-3 , 8-97367552-4 | Gross Weight | 650-750g/pc |
| For Car Engine | ISUZU 4HL1, 6HL1 | Warranty | 12 month |
| Stock | In stock, can be shipped soon | Shipping Way | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. | Brand Name | ERIKC |
| Model Number | 095000 5501 , 0950005501 , 095000-5501 | Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | denso fuel injection pump parts ,denso fuel injectors | ||
^-^ ---------Injector Introduction
| Type: | 095000-5500 , 095000-5501 , 095000-5502 Denso original fuel injector |
| Model No: | 095000-5503 , 095000-5504 Denso Injector |
| Other Injector parts: | 8-97367552-1 , 8-97367552-2 , 8-97367552-3 , 8-97367552-4 Denso Diesel Injector |
| Application for nozzle: | Common rail nozzle |
| Car or engine type: | ISUZU 4HL1, 6HL1 |
| Net weight: | 600g/pc |
| Gross weight: | 650-750g/pc |
| Brand Name: | ERIKC , DYD |
| Material: | High Speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead time / Delivery Time: | WithIn 1-2 days after payment, you can receive goods WithIn 6-12 day |
| Stock: | In Stock, cannot be naked without packing In air for a long time |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia |
^-^ ---------Injector Picture
denso common rail direct injection injector
![]()
![]()
^-^ ---------ERIKC Other Injector List
| For BOS injector list | |||||
| 0445110787 | 0445120241 | 0445120070 | 0445110516 | 0445110719 | 0445110403 |
| 0445110064 | 0445120067 | 0445110305 | 0445110521 | 0445110721 | 0445110782 |
| 0445110101 | 0445110367 | 0445110313 | 0445110533 | 0445110734 | 0445110412 |
| 0445110731 | 0445110745 | 0445110332 | 0445110537 | 0445110735 | 0445110416 |
| 0445110293 | 0445110529 | 0445110335 | 0445110538 | 0445110748 | 0445110417 |
| 0445110407 | 0445110395 | 0445110343 | 0445110539 | 0445110752 | 0445110427 |
| 0445110291 | 0445110447 | 0445110345 | 0445110549 | 0445110756 | 0445110446 |
| 0445110409 | 0445110630 | 0445110346 | 0445110623 | 0445110757 | 0445110448 |
| 0445120007 | 0445110526 | 0445110347 | 0445110626 | 0445110766 | 0445110454 |
| 0445120224 | 0445110365 | 0445110355 | 0445110627 | 0445110767 | 0445110462 |
| 0445120170 | 0445110434 | 0445110357 | 0445110628 | 0445110769 | 0445110465 |
| 0445120393 | 0445110527 | 0445110364 | 0445110629 | 0445110654 | 0445110669 |
| 0445120078 | 0445110366 | 0445120163 | 0445120260 | 0445120032 | 0445120020 |
| 0445110672 | 0445110710 | 0445120130 | 0445120228 | 0445120113 | 0445120146 |
| 0445110690 | 0445110717 | 0445120086 | 0445120391 | 0445120114 | 0445120182 |
| 0445110691 | 0445110718 | 0445120212 | 0445120292 | 0445120223 | 0445120074 |
| 0445110693 | 0445110466 | 0445110750 | 0445120338 | 0445120221 | 0445120309 |
| 0445110694 | 0445110481 | 0445110372 | 0445120293 | 0445120192 | 0445120183 |
| 0445110696 | 0445110509 | 0445120226 | 455120214 | 0445120277 | 0445120084 |
| 0445110380 | 0445110512 | 0445120222 | 0445110358 | 0445120357 | 0445120225 |
| 0445110392 | 0445110515 | 0445120388 | 0445110318 | 0445120238 | 0445120232 |
| 0445110794 | 0445110397 | 0445110334 | 0445120394 | 0445120210 | 0445120304 |
| 0445110796 | 0445110786 | 0445120215 | 0445120244 | 0445120123 | 0445120019 |
| 0445110798 | 0445110528 | 0445110493 | 0445110321 | 0445120397 | 0445120122 |
| 0445110799 | 0445110854 | 0445120266 | 0445120169 | 0445120200 | 0445120121 |
| 0445110824 | 0445110861 | 0445120081 | 0445120160 | 0445120237 | 0445120138 |
| 0445110825 | 0445110862 | 0445120127 | 0445110333 | 0445120247 | 0445120242 |
| 0445110826 | 0445110885 | 0445110376 | 0445110445 | 0445120290 | 0445120139 |
| 0445110827 | 0445110886 | 0445110383 | 0445110494 | 0445120343 | 0445120029 |
| 0445110853 | 0445110887 | 0445110431 | 0445110527 | 0445120022 | 0445120009 |
| 0445110630 | 0445110891 | 0445120265 | 0445120250 | 0445120129 | 0445120014 |
| 0445110631 | 0445110792 | 0445120331 | 0445120059 | 0445120018 | 0445120085 |
| 0445110731 | 0445110633 | 0445120149 | 0445120236 | 0445120396 | 0445120015 |
| 0445110126 | 0445110780 | 0445110359 | 0445120125 | 0445120103 | 0445120010 |
| 0445110290 | 0445110632 | 0445110594 | 0445120231 | 0445120262 | 0445120184 |
| 0445110729 | 0445110356 | 0445120002 | 0445120106 | 0445120156 | 0445110181 |
| 0445110064 | 0445110482 | 0445120191 | 0445120310 | 0445120142 | 0445110189 |
| 0445110101 | 0445110361 | 0445120227 | 0445120060 | 0445120339 | 0445110182 |
| 0445110317 | 0445110432 | 0445120213 | 0445120255 | 0445120325 | 0445120161 |
| 0445120102 | 0445120110 | 0445120083 | 0445110069 | 0445110791 | 0445110190 |
| 0445120199 | 0445120164 | 0445120150 | 0445110105 | 0445110107 | 0445110171 |
| 0445120204 | 0445120071 | 0445110059 | 0445110106 | 0445110108 | 0445120090 |
| 0445110230 | 0445120134 | 0445110070 | 0445120289 | 0445110170 | 0445120091 |
| 0445110150 | 0445120024 | 0445110397 | 0445110798 | 0445120126 | 0445120048 |
| Denso injector list | |||||
| 095000-505# | 095000-810# | 095000-622# | 095000-638# | 095000-829# | 095000-014# |
| 095000-670# | 095000-636# | 095000-178# | 095000-551# | 095000-776# | 095000-121# |
| 095000-547# | 095000-521# | 095000-639# | 095000-522# | 095000-593# | 095000-023# |
| 095000-890# | 095000-550# | 095000-650# | 095000-873# | 095000-525# | 095000-612# |
| 095000-066# | 095000-679# | 095000-548# | 095000-592# | 095000-555# | 095000-045# |
| 095000-534# | 095000-659# | 095000-536# | 095000-865# | 095000-593# | 095000-607# |
| 095000-801# | 095000-887# | 095000-535# | 095000-829# | 095000-634# | 095000-628# |
| 095000-635# | |||||
| For Delp injector list | |||||
| EJBR06101D | EJBR05301D | EJBR03301D | EJBR01901Z | EJBR02801D | EJBR02901D |
| EJBR03001D | EJBR02401D | EJBR03701D | EJBR02301Z | EJBR03601D | EJBR02501Z |
| EJBR00901Z | EJBR01801A | EJBR01801Z | EJBR04001D | EMBR00101D | EJBR01401Z |
| EJBR01201Z | EJBR04101D | EJBR05501D | EJBR02101Z | EJBR05101D | EJBR03101D |
| EJBR01701Z | EJBR05102D | EJBR04601D | EJBR02601Z | EJBR04501D | EJBR04701D |
| EJBR03401D | |||||
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
FAQ: how can i contact you?
ERIKC Answer: yo can send me inquire or send me email directly. ERIKC will arrange manager contact you,
FAQ: What is a fuel injector? How do you clean fuel injectors?
The period the valve is fully open is measured in millionsths of a second.
Injectors have the finest tolerances of any mechanical part of the engine.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!