| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment |
| Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC For Delp spray L195PBC Auto Parts |
| Model No | L136PBD L136PRD L136PBA DSLA156FL136 ASLA156FL136 |
| For Injector | For Delp injector |
| Gross Weight | 40-50g/pc |
| For Car Engine | KIA For Delp injector car |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment |
| Brand Name | ERIKC |
| Model Number | L136PBD L136PRD L136PBA DSLA156FL136 ASLA156FL136 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
ERIKC L079PBD common rail jet oil spray nozzle L079 PBD For Delp diesel spare
L211PBC For Delp Injector Nozzles L211 PBC Automatic Fuel Jet Spray Nozzle
L121PBD For Delp Injector Nozzles Diesel Dispensing Nozzle DLLA150FL121
L137PBD Common Rail Injector Nozzle L137PRD Fuel For Delp Injection Spray
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal | Supply Ability | 10000+ |
| Delivery Time | 1-3 days after payment | Packaging Details | erikc standard pack |
| Item | ERIKC For Delp spray L195PBC Auto Parts | Model No | L136PBD L136PRD L136PBA DSLA156FL136 ASLA156FL136 |
| For Injector | For Delp injector | Gross Weight | 40-50g/pc |
| For Car Engine | KIA For Delp injector car | Delivery Time: | Within 1-2 days after payment |
| Brand Name | ERIKC | Model Number | L136PBD L136PRD L136PBA DSLA156FL136 ASLA156FL136 |
| Certification | CE | Place of Origin | CHINA |
| High Light | For Delp diesel injector nozzle ,diesel fuel injector nozzle | ||
ERIKC For Delp spray L136PBD Auto injectors nozzle L136PRD General injection parts L136PBA for EJBR03001D EJBR02501Z
For Delp original common rail nozzle
| Item: | L136PBD CR Injector Nozzle |
| Model No: | L136PBD L136PRD L136PBA DSLA156FL136 ASLA156FL136 For Delp Injector Nozzle |
| Matched Control Valve: | 9308-621C , 9308z621C For Delp Auto Fuel Engine Valves |
| Application For Injector: | EJBR03001D , EJBR02501Z , 33801-4X900 Diesel Fuel Pump Injector |
| Car Or Engine Type | KIA , Bongo 2.9L CRDi Pick-up (144bhp) Frontier , Pregio 2.9L CRDi Pick-up (144bhp) |
| Net Weight: | 30g/pc |
| Gross Weight: | 40-50g/pc |
| Packaging Details: | 1 piece/box |
| Box Size: | 12.5(cm)*2.5(cm)*2.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Shipping Way: | DHL , FedEx , UPS , TNT , EMS , ARAMEX , By Air. |
| Payment Terms: | T/T , Western Union , MoneyGram , PayPal , Ect. |
| Current Export Market: | South/North America , Europe , Mid East , Africa , Asia , Australia. |
Nozzle Picture
For Delp fuel injection pump nozzle
![]()
![]()
Other ERIKC Nozzle List
| For BOS nozzle list
| |||||
| DLLA148P2222 | DLLA142P1595 | DSLA154P1034 | DSLA124P1659 | DSLA128P5510 | DSLA154P1320 |
| DLLA141P2146 | DSLA143P1058 | DSLA142P1474 | DSLA143P1523 | DSLA143P5501 | DSLA158P974 |
| DLLA157P1424 | DLLA156P1114 | DSLA143P970 | DLLA118P1357 | DLLA144P1565 | DLLA145P926 |
| DLLA144P1423 | DLLA144P1417 | DLLA150P1011 | DLLA155P822 | DLLA145P2168 | DLLA146P1339 |
| DLLA150P1746 | DLLA138P1533 | DLLA150P1076 | DLLA160P1063 | DLLA140p1790 | DSLA142P988 |
| DSLA156P737 | DLLA148P1671 | DSLA150P1045 | DLLA152P2217 | DSLA145P979 | DLLA150P2142 |
| DLLA143P761 | DLLA157P1777 | DLLA143P1069 | DLLA155P2264 | DLLA153P1004 | DLLA146P2161 |
| DLLA146P768 | DLLA150P1812 | DLLA156P1107 | DLLA148P2361 | DSLA144P971 | DLLA150P2125 |
| DSLA142P795 | DLLA148P1815 | DSLA156P1113 | DLLA148P2369 | DLLA156P889 | DLLA150P1826 |
| DLLA150P2386 | DLLA146P1610 | DLLA150P2578 | DLLA153P2484 | DLLA145P2529 | DLLA149P2611 |
| DSLA143P5519 | DLLA148P1524 | DLLA82P1773 | DLLA126P1776 | DSLA128P1510 | DLLA150P1828 |
| DSLA124P1309 | DLLA154P1795 | DLLA118P1677 | DLLA150P1666 | DLLA133P2379 | DLLA150P2121 |
| DLLA146P1405 | DLLA156P1368 | DLLA118P1691 | DLLA140P2281 | DLLA133P2491 | DLLA142P2262 |
| DLLA1456P1406 | DSLA140P1723 | DLLA118P2203 | DLLA142P1709 | DLLA144P1707 | DLLA143P1619 |
| DLLA140P1051 | DLLA153P1608 | DLLA145P2270 | DLLA145P1738 | DLLA155P2175 | DLLA145P1655 |
| DLLA149P1471 | DLLA146P1296 | DLLA145P2301 | DLLA145P2144 | DLLA155P2473 | DLLA145P1720 |
| DLLA160P1308 | DLLA152P1819 | DLLA146P1783 | DLLA149P2345 | DLLA151P2421 | DLLA155P1514 |
| DLLA160P1415 | DLLA150P1827 | DLLA146P1725 | DLLA148P2268 | DLLA150P1803 | DLLA155P1674 |
| DLLA147P2474 | DLLA150P2208 | DLLA148P2267 | DLLA151P2407 | DLLA150P1197 | DLLA146P1581 |
| DLLA155P2517 | DLLA147P1702 | DLLA151P2240 | DLLA145P2397 | DLLA150P1298 | DLLA150P1622 |
| DLLA152P1678 | DLLA152P2350 | DLLA145P1493 | DLLA150P1564 | DLLA149P1724 | DLLA150P2439 |
| DLLA150P1683 | DLLA148P1067 | DLLA150P2339 | DLLA150P1566 | DLLA149P2166 | DLLA150P2440 |
| DLLA148P1688 | DLLA152P1768 | DLLA152P1507 | DLLA143P2364 | DLLA151P2182 | DLLA142P1654 |
| DLLA148P2221 | DLLA152P1690 | DLLA162P2266 | DLLA150P2186 | DLLA151P2225 | DLLA150P2259 |
| DLLA158P1385 | DLLA143P1404 | DLLA82P1668 | DLLA118P1697 | DLLA153P1609 | DLLA150P2436 |
| DLLA157P2447 | DLLA153P1721 | DLLA140P2281 | DLLA151P2228 | DLLA149P2593 | DLLA146P2487 |
| DLLA153P2210 | DLLA153P2189 | DLLA143P2364 | DLLA152P2362 | DLLA145P2431 | DLLA148P1809 |
| DLLA153P2351 | DLLA156P1367 | DLLA143P2365 | DLLA155P2226 | DLLA149P2614 | DLLA148P2129 |
| DLLA156P1509 | DLLA143P1696 | DLLA143P2472 | DLLA153P2521 | DLLA150P1772 | DLLA148P2358 |
| DLLA147P2405 | DLLA145P2411 | DLLA155P2179 | DLLA153P2542 | DLLA150P2122 | DLLA148P2497 |
| DLLA150P1437 | DLLA149P2332 | DLLA143P2536 | DLLA153P2546 | DLLA150P2155 | DLLA150P2616 |
| DLLA150P1511 | DLLA150P2123 | DLLA145P2487 | DLLA151P2188 | DLLA158P2539 | DLLA150P2272 |
| DLLA150P2197 | DLLA150P2126 | DLLA150P2143 | DLLA150P2596 | DLLA148P2523 | DLLA150P2362 |
| DLLA150P1781 | DLLA144P2273 | DLLA152P2344 | DLLA150P2489 | DLLA155P2547 | DLLA143P2500 |
| DLLA150P2424 | DLLA145P978 | DLLA150P1808 | DLLA150P2576 | DLLA157P2508 | DLLA145P2139 |
| DLLA150P2482 | DLLA150P2156 | DLLA150P2386 | DLLA143P2155 | DSLA150P783 | DSLA150P1043 |
| DSLA124P5516 | DSLA124P5500 | DSLA140P862 | DSLA142P795 | DSLA156P736 | DSLA136P804 |
| DSLA152P1287 | DSLA150P1103 | DSLA150P800 | DSLA150P1156 | DSLA150P1247 | DSLA150P1248 |
| DLLA150P847 | DLLA150P 848 | DSLA146P1440 | DLLA150P635 | DSLA150P1499 | DSLA150P1042 |
| DLLA140P1377 | DLLA152P1525 | DLLA137P1577 | DLLA157P715 | DLLA156P1719 | DSLA154P1129 |
| DLLA152P967 | DLLA152P1681 | DSLA150P1042 | DSLA146P1409 | DSLA142P1519 | DSLA146P1398 |
| DLLA145P1794 | DLLA145P2124 | ||||
|
Denso nozzle list | |||||
| DLLA150P991 | DLLA139P887 | DLLA148P915 | DLLA152P1097 | DLLA153P885 | DLLA155P964 |
| DLLA147P747 | DLLA142P852 | DLLA150P1052 | DLLA152P805 | DLLA155P1062 | DLLA155P965 |
| DLLA147P788 | DLLA145P1024 | DLLA150P835 | DLLA152P865 | DLLA155P1090 | DLLA158P984 |
| DLLA155P1044 | DLLA145P864 | DLLA155P848 | DLLA157P855 | DLLA145P1049 | DLLA150P927 |
| DLLA152P947 | DLLA145P870 | DLLA155P863 | DLLA157P855 | DLLA125P889 | DLLA155P948 |
| DLLA155P1025 | DLLA145P875 | DLLA150P866 | DLLA158P1092 | DLLA155P842 | DLLA156P799 |
| DLLA150P906 | DLLA148P765 | G3S33 | G3S6 | G3S32 | G3S47 |
| DLLA133P814 | DLLA150P815 | DLLA148P872 | DLLA155P683 | DLLA150P1026 | DLLA155P1030 |
| DLLA145P1031 | DLLA150P966 | DLLA148P924 | DLLA151P955 | DLLA153P977 | DLLA155P840 |
| DLLA148P816 | DLLA152P980 | DLLA148P932 | DLLA152P1040 | DLLA148P826 | DLLA150P991 |
| DLLA145P970 | DLLA158P834 | DLLA152P862 | DLLA158P854 | DLLA152P981 | G3S51 |
| DLLA158P1096 | DLLA158P844 | DLLA153P884 | DLLA149P703 | DLLA148P817 | G3S52 |
| For Delp nozzle list
| |||||
| L076PBD | L097PBD | L136PBD | L210PBC | L216PBC | L153PBD |
| L079PBD | L120PBD | L137PBD | L135PBD | L221PBC | L157PBD |
| L087PBD | L121PBC | L138PBD | L215PBC | L222PBC | L017PBB |
| L096PBD | L133PBD | L163PBD | L274PBC | L223PBC | L025PBC |
| L023PBC | L053PBC | L194PBC | L211PBC | G347 | L028PBC |
| L229PBC | L281PBD | L244PRD | L193PBC | L195PBC | L045PBL |
| L322PBC | L381PRD | G379 | |||
ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
![]()
Injector FAQ :
FAQ: Pump delivery pressure and the injector?
ERIKC Answer:It is much more likely that the fuel pump(s) will fail to deliver the required fuel flow rate at peak boost (and therefore peak fuel pressure demanded by a rising rate FPR) than the injector failing because you have exceeded the maximum operating pressure of the injector. This is because the injector only operates at “Base Pressure”, while the pumps have to deliver at base plus boost. If you have ever looked at the delivery graph of a fuel pump, you will see how drastically the flow decreases as the required delivery pressure rises. It is not a linear relationship AT ALL so it is important to check that your pumps can deliver if you are planning to raise the base pressure (especially in boosted applications).
FAQ: Do all cars use the same base fuel pressure?
ERIKC Answer:No. While some typical base pressures (43.5psi [3 bar] and 58psi [4 bar]) are by far the most common, the OE manufacturers can choose any p
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
1997
Total Annual:
20000000-100000000
Employee Number:
300~400
Ecer Certification:
Site Member
Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad... Zhengzhou Liseron Oil Pump & Nozzle Co., Ltd is specialized in core spare parts of diesel injection system for more than 20 years, is dedicated to produce and sell CR fuel system components.We have an excellent R & D team as well as advanced processing & testing equipment. With purely ad...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!