China OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
  1. China OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
  2. China OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
  3. China OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
  4. China OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
OEM/ODM Customized Length Wire Cable UL1061 30AWG From JAE FI-RE51HL-51Pin To
  1. MOQ: quantity can be negotiable
  2. Price: Most favorable
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, T/T,Paypal, Western Union,
Supply Ability 10000000pcs / Month
Delivery Time Shipped in 3-9 days after payment
Packaging Details PE inner, carton outer
roduct Name: JAE FI-RE51HL-51Pin To DF13-40DS
Item: JAE/
A Connector: DF13-40DS
B Connector: FI-RE51HL
Express: DHL FEDEX UPS TNT
Contact Pitch: 0.5 Mm/1.25mm
Service: Design
Length: Customize
Highlight: JAE FI-RE51HL-51Pin To DF13-40DS Wire Cable, FI-RE51HL Wire Cable, DF13-40DS Wire Cable
Brand Name RY
Model Number JAE FI-RE51HL-51Pin to DF13-40DS
Certification CE,ROHS
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms L/C, T/T,Paypal, Western Union, Supply Ability 10000000pcs / Month
Delivery Time Shipped in 3-9 days after payment Packaging Details PE inner, carton outer
roduct Name: JAE FI-RE51HL-51Pin To DF13-40DS Item: JAE/
A Connector: DF13-40DS B Connector: FI-RE51HL
Express: DHL FEDEX UPS TNT Contact Pitch: 0.5 Mm/1.25mm
Service: Design Length: Customize
Model Number JAE FI-RE51HL-51Pin to DF13-40DS Certification CE,ROHS
Place of Origin China
JAE FI-RE51HL-51Pin to DF13-40DS wire cable UL1061 30AWG length customize OEM/ODM
DF14 FI-RE51HL lvds cable arameters Table
Opening pitch 1.25mm
Connector width (portrait) 5.8mm
Connector height 2.3mm
PIN number 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 20, 25, 30
Applicable wire size 26,28, 30,32
Operating temperature range 85℃ -35℃
Number of Positions 51 pos
Contact Pitch (mm) 0.5 mm
Applicable Wire Size (AWG) #36, #32, #30 AWG
lvds cable assembly
High-speed serial transmissions such as LVDS, TMDS (HDMI), and PCI Express are widely used in
applications in a variety of markets, including personal computers, televisions, consumer equipment,
copiers, and medical equipment markets.
JAE FI-X, JAE FI-R,FI-R,FI-S LVDS Cable Assembly Manufacturer,OEM LVDS Cable Factory LVDS Cable
Manufacturer,ODM LVDS Cable Factory
Our Company:
Our advantages:
1. Quality control:most of products have UL CE ROHS, certificate. ISO9001:2008.
2. Low MOQ:5pcs/10pcs/20pcs/50pcs,depends on different items.
3. Fast Delivery Time :2~15 days, On-Time Delivery.
4. Good After-Sales Service: we could offer technical support or return service in short time.
5. 1 Year Warranty.
6. OEM/ODM service.
7. We are available with Trade Assurance, you'll enjoy:
•100% product quality protection
•100% on-time shipment protection
•100% payment protection for your covered amount
FAQ:
1. When can I ?
2. How can I get a sample to check your quality?
After price confirmation, you can require for samples to check our quality.
3. How long can I expect to get the sample?
4. Can you do the design for us?
5. What about the lead time for mass production?
6. What is your terms of delivery?
Company Details
Bronze Gleitlager
Bronze Sleeve Bushings
 and
Graphite Plugged Bushings
 from Quality China Factory
  • Business Type:
    Manufacturer,Exporter,Seller
  • Year Established:
    2016
  • Total Annual:
    2.5 Million-5 Million
  • Employee Number:
    100~200
  • Ecer Certification:
    Verified Supplier
+ Read More
Get in touch with us
  • Reach Us
  • Zhangjiagang RY Electronic CO.,LTD
  • 3F Building 4, No. 18 Longtanwan Road, Hexing Town, Zhangjiagang 215626,China