| Condition | New |
| Applicable Industries | Garment Shops, Building Material Shops, Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, Home Use, Retail, Printing Shops, Construction works , Other, Advertising Company, All Fields Need CAD Cutting or Printing |
| Weight (KG) | 100 |
| Showroom Location | Turkey, Viet Nam, Bangladesh, Cambodia |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Mother Board andDrivers |
| Warranty | 1 Year, 1 Year Warranty for the Whole Machine, 1 Year |
| Product Name | 350ml Inkjet Printing Plotter CAD Garment Printing Plotter |
| Ink Type | 350ml Continuous In Tank or Cartridge |
| Ink Color | Black |
| Printing Speed | 120 SQM/Hour |
| Power Consumption | 150-200W |
| Application | Paper Pattern Printing |
| workable Paper Rolls | 40 to 120gsm Paper Rolls |
| Other Usages | Graph, Contour Printing |
| Interface | LAN Port or Network Port |
| Place of Origin | Hubei, China |
| Brand Name | KAEMI or OEM |
View Detail Information
Explore similar products
165cm to 205cm Printing Width Dual Printing Head Large Format Inkjet Plotter CAD
260ml Big Capacity Ink Tank CAD Paper Pattern Plotter with 190 to 250cm Width
125-220cm Width GML3 Super Hot Vertical Cutting and Printing Plotter with Dual
6 Color Refillable Continuous Inkjet Printer Plotter with EPSON Printing Head
Product Specification
| Condition | New | Applicable Industries | Garment Shops, Building Material Shops, Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, Home Use, Retail, Printing Shops, Construction works , Other, Advertising Company, All Fields Need CAD Cutting or Printing |
| Weight (KG) | 100 | Showroom Location | Turkey, Viet Nam, Bangladesh, Cambodia |
| Video outgoing-inspection | Provided | Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product | Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Mother Board andDrivers | Warranty | 1 Year, 1 Year Warranty for the Whole Machine, 1 Year |
| Product Name | 350ml Inkjet Printing Plotter CAD Garment Printing Plotter | Ink Type | 350ml Continuous In Tank or Cartridge |
| Ink Color | Black | Printing Speed | 120 SQM/Hour |
| Power Consumption | 150-200W | Application | Paper Pattern Printing |
| workable Paper Rolls | 40 to 120gsm Paper Rolls | Other Usages | Graph, Contour Printing |
| Interface | LAN Port or Network Port | Place of Origin | Hubei, China |
| Brand Name | KAEMI or OEM | ||
| High Light | large format inkjet plotter with warranty ,continuous inkjet plotter for CAD ,high-speed inkjet plotter 120 SQM/hour | ||
| Parameter | GME380-190 | GME380-210 | GME380-230 | GME380-250 |
|---|---|---|---|---|
| Printing Width (cm) | 190 | 210 | 230 | 250 |
| Feeding Paper Width (cm) | 200 | 220 | 240 | 260 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler
Year Established:
2012
Total Annual:
3,000,000-5,000,000
Employee Number:
80~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
Wuhan GEMEI Joint Technology Co., Ltd. is located in the national economic development Zone - Wuhan Linkong economic development zone in the beautiful River City. It is a specialized company specializing in the research and development, production, sales and service of automation equipment for the i... Wuhan GEMEI Joint Technology Co., Ltd. is located in the national economic development Zone - Wuhan Linkong economic development zone in the beautiful River City. It is a specialized company specializing in the research and development, production, sales and service of automation equipment for the i...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!