Products
Manufacturer of a wide range of products which include OEM Grade 2K Concealed Dash Cam Front View Recording DVR Image Solution,Concealed Type Automotive Grade Dash Camera Front And Rear Dual Recording 1080P,6-Channel AI Vehicle Mo...
MOQ: 300
Price: Negotiatable
| Packaging Details | Regular Export Packaging, Customized |
| Delivery Time | 30~60 days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 100000PCS/Month |
| Service | OEM/ODM Customized Service |
| Type | Concealed front view dash camera |
| Features | Ultra wide angle image calibration |
| Memory | 32G/64G/128G TF card |
| Connectivity | Car display screen, Smart phone Wi-Fi |
| Working Tempt. Range | -40℃~85℃ -40℉~185℉ |
| Application | Automotive |
| Certification | E-Mark, CE, FCC, RoHS |
| Brand Name | Customized |
MOQ: 300
Price: Negotiatable
| Packaging Details | Regular Export Packaging, Customized |
| Delivery Time | 30~60 days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 100000PCS/Month |
| Recording | 1080P Front and Rear dual recording |
| Memory | 128G TF Card |
| Features | Super low light night vision |
| Working Tempt. Range | -40℃~85℃ -40℉~185℉ |
| Application | Automotive |
| Certification | E-Mark, CE, FCC, RoHS |
| Brand Name | Customized |
MOQ: 300
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100000PCS/Month |
| Display | 10.1-inch HD IPS LCD |
| AI | 6-channel BSD algorithm supported |
| Video In | 6-ch AHD 720P/108P mixed input |
| Recording | SD card max. 512GB |
| Display Modes | 6-split / single view / auto-switch / voice switch |
| Display Resolution | 1024(RGB)×600 |
| Input Voltage | 12-32V |
| Power Consumption | Max 12W; Standby 0.5W |
| Operating Temperature | -30°C~+80°C |
| Camera IR Distance | 5-10m |
| Camera Waterproof Rating | IP69K |
| Brand Name | CandidTech |
| Certification | IATF16949/ISO9001/ISO14000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!