| Model Number | MDSD5-140 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
110mm Bayonet Drill Bit
Rock Horizontal Directional Drilling Bits With DHD Spline Shank 165mm
Horizontal Directional DTH Drill Bit 3Inch With COP32 Shank
Mining DTH Down The Hole Hammer Bits Drill Rock Tools 4inch With COP44 Shank
Product Specification
| Payment Terms | T/T, D/P, Western Union | Supply Ability | 2000PCS/MONTH |
| Delivery Time | 3-5WEEKS | Packaging Details | WOODEN CASE |
| Processing Type | Forging | Machine Type | Downhole Tools |
| Use | Quarry | Type | Drill Bit |
| Advantage | High Performance Rock Drill Bit | Packing | Wooden Case |
| Usage | Hole Drilling | Face | Flat / Convex / Concave |
| Standard | ISO-9001 | Key Words | Dth Bit |
| Model Number | MDSD5-140 | Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | DTH Hammer Button Bit ,Drilling DTH Hammer Button Bit ,Forging DTH Drill Bit | ||
Product name: Factory High Air Pressure Bits MDSD5-140 DTH Hammer Button Bit for Drilling Equipment
Product category: DTH drill tools
Matched hammer: Hammer SD5
Diameter: 140 mm