Products
Manufacturer of a wide range of products which include New Model drum-type Specific Gravity Separator For Nuts,Two Channels Cashew Nuts Color Sorter Full Color 99.9% Sorting Accuracy,5 Chutes Peanut Color Sorting Machine Intellige...
MOQ: 1 unit
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 800sets per year |
| Delivery Time | 10-15 work days |
| Packaging Details | wooden case |
| Voltage(V) | AC220V/50Hz |
| Color | sliver |
| Certificate | CE |
| Name | Specific Gravity Separator |
| Brand Name | Hons |
| Model Number | HFX-Ⅱ |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: Negotiable
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 10000sets/Year |
| Delivery Time | 10-15 Work Days |
| Packaging Details | Wood Packaging |
| Model NO | 6SXZ-126 |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Output | 1.2-2.5T/H |
| Carryover Rate(Bad:Good) | 12.5:1 |
| Sorting Accuracy | 99.9% |
| Transport Package | Wooden Box Packing |
| Channels | 2 |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | S2 |
| Certification | CE、SGS、ISO9001 |
| Place of Origin | Anhui China |
MOQ: 1 set
Price: $12500-$19000
| Payment Terms | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 worker days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Power(Kw) | 3.0 |
| Dimension(L*W*Hmm) | 2210*1595*2040 |
| Capacity(T/h) | 1.6-2.0t |
| Voltage(V) | AC220V/50Hz |
| Weight(Kg) | 1250 |
| Applicable Material | Rice/Food/Seasame/Peanut |
| Pixels | 54 Million |
| Feature | High Sensitivity |
| Product Name | CCD Color Sorter |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | S5 |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 pc
Price: $6500-$8500
| Payment Terms | D/A, D/P, T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Rice Color Resorter |
| Input voltage | AC220V/50HZ |
| Capacity(T/H) | 0.6-1T/H |
| Prouct Size | L 910mm * W 1620mm * H 1550mm |
| Power(KW) | ≤1.5 |
| Product weight | 350kgs |
| Warranty | 1 year |
| Channel | 63 channels |
| CCD sensor | Toshiba |
| Feature | High quality FPGA processing |
| Brand Name | Hons |
| Model Number | 6SXM-63(CCD)A |
| Place of Origin | Anhui,China |
| Certification | CE/SGS |
MOQ: 1 Set
Price: $7500-$14000
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 200 Sets Per Month |
| Delivery Time | 7 ~ 14 Days |
| Packaging Details | Wooden Case |
| Type | HFX-II |
| Voltage | AC380V/50HZ |
| Power | <=2.7KW |
| Size | L 1980mm * W 900mm * H 2100mm |
| Weight | 218KGS(+/-5%) |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | HFX-II |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $9500-$16000
| Payment Terms | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 worker days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Power(Kw) | 3.0 |
| Dimension(L*W*Hmm) | 2210*1595*2040 |
| Capacity(T/h) | 1.6-2.0t |
| Voltage(V) | AC220V/50Hz |
| Weight(Kg) | 1250 |
| Applicable Material | Rice/Food/Seasame/Peanut |
| Pixels | 54 Million |
| Feature | High Sensitivity |
| Product Name | CCD Color Sorter |
| Sorting accuracy | 99.9% |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | S5 |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $12500-$19000
| Payment Terms | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 worker days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Power(Kw) | 3.0 |
| Dimension(L*W*Hmm) | 2210*1595*2040 |
| Capacity(T/h) | 1.6-2.0t |
| Voltage(V) | AC220V/50Hz |
| Weight(Kg) | 1250 |
| Applicable Material | Rice/Food/Seasame/Peanut |
| Pixels | 54 Million |
| Feature | High Sensitivity |
| Product Name | CCD Color Sorter |
| Sorting accuracy | 99.9% |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | S5 |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 pc
Price: $6500-$8500
| Payment Terms | D/A, D/P, T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Rice Color Resorter |
| Input voltage | AC220V/50HZ |
| Capacity(T/H) | 0.6-1T/H |
| Prouct Size | L 910mm * W 1620mm * H 1550mm |
| Power(KW) | ≤1.5 |
| Product weight | 350kgs |
| Warranty | 1 year |
| Channel | 63 channels |
| CCD sensor | Toshiba |
| Feature | High quality FPGA processing |
| Brand Name | Hons |
| Model Number | 6SXM-63(CCD)A |
| Certification | CE/SGS |
| Place of Origin | Anhui,China |
MOQ: 1 Set
Price: $7500-$14000
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 200 Sets Per Month |
| Delivery Time | 7 ~ 14 Days |
| Packaging Details | Wooden Case |
| Type | HFX-II |
| Voltage | AC380V/50HZ |
| Power | <=2.7KW |
| Size | L 1980mm * W 900mm * H 2100mm |
| Weight | 218KGS(+/-5%) |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | HFX-II |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $12500-$19000
| Payment Terms | L/C, D/P, D/A, T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 5-8 worker days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Power(Kw) | 3.0 |
| Dimension(L*W*Hmm) | 2210*1595*2040 |
| Capacity(T/h) | 1.6-2.0t |
| Voltage(V) | AC220V/50Hz |
| Weight(Kg) | 1250 |
| Applicable Material | Rice/Food/Seasame/Peanut |
| Pixels | 54 Million |
| Feature | High Sensitivity |
| Product Name | CCD Color Sorter |
| Brand Name | Hons+ |
| Model Number | S5 |
| Certification | ISO/SGS/CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!