China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  1. China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  2. China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  3. China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  4. China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  5. China Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
Replace Harting P/N 09 22 132 2921 DIN-Signal 2B032MS-3, DIN Signal Type 2B Male
  1. MOQ: 10
  2. Price: USD0.6-USD2
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Paypal
Supply Ability 100000000/month
Delivery Time 1-4 weeks
Packaging Details Tray + Carton
Product Category DIN41612 Connector
Product Line Euro Connector
Number of Terminal 2*16pin 32pin
Number of Rows 3 rows
Terminals Type Right Angle
Connector Type PCB Type
Insulator Color & Material Grey & PBT
Contact pin Material Phosphor Bronze
Contact Plating Gold plating(1u",3u",5u",10u",15u")
Pitch 2.54mm
Gender Male
Brand Name FUYCONN
Model Number FUYDIN089-32DB
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Paypal Supply Ability 100000000/month
Delivery Time 1-4 weeks Packaging Details Tray + Carton
Product Category DIN41612 Connector Product Line Euro Connector
Number of Terminal 2*16pin 32pin Number of Rows 3 rows
Terminals Type Right Angle Connector Type PCB Type
Insulator Color & Material Grey & PBT Contact pin Material Phosphor Bronze
Contact Plating Gold plating(1u",3u",5u",10u",15u") Pitch 2.54mm
Gender Male Brand Name FUYCONN
Model Number FUYDIN089-32DB Place of Origin China
2B Type 2.54mm pitch 2 rows 32P Right Angle PCB DIN41612 Connector, 2*16 32 pin Male R/A PCB Euro 41612 connector
DIN 41612.pdf
The DIN 41612 has been widely accepted as a standard for a variety of interconnection applications in the telecommunications and data markets worldwide. The most widely known use of DIN 41612 connectors is in the VME bus system.DIN connectors with three rows(a, b, c) of contacts on 0.100"(2.54mm) square grid are available in wire-wrap or solder tail type terminations. 5pin 10pin, 15pin 20pin,30pin, 32pin 48pin 64pin and 96pin are available.