HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Trimmer
Quality High Speed Gantry Pallet Buckle Folding Machine Large Format Industrial for sale
Interested in this product?
Get Best Quote
High Speed Gantry Pallet Buckle Folding Machine Large Format Industrial
  1. MOQ: 1 set
  3. Get Best Quote
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 100 sets/month
Delivery Time 15 work days
Packaging Details Stretch Film with Wooden Case
Max. sheet size 780×1140mm
Min. sheet size 200×150mm
Dimensions 4800×1630mm(L*W)
Weight 2300kg
Paper Thickness 40-210gsm
Max. Speed 210m/min
Power 8.5kW
Stack Height 0-1200mm
Brand Name HXCP
Model Number CP
Certification CE
Place of Origin China
View Complete Details
Chat online Now
Interested in this product?
Get Best Quote
  1. MOQ: 1 set
  3. Get Best Quote
Supply Ability 100 sets/month
Delivery Time 10 work days
Speed 15 times/min
Max. Book Block Width 460mm
Min. Book Block Width 100mm
Book Block Thickness 100mm
Power 1KW
Dimensions 1300*730*1430mm(L*W*H)