China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  1. China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  2. China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  3. China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  4. China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  5. China HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
HX460BCRTA Double Head Book Block Round Corner Cutting Machine – for Paper, Book
  1. MOQ: 1set
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Supply Ability 10 sets/month
Delivery Time 20 work days
Packaging Details Stretch Film with Wooden Case
Speed 15 times/min
Max. Book Block Width 460mm
Min. Book Block Width 100mm
Book Block Thickness 80mm
Power 1KW
Dimensions 1300×730×1430mm(L×W×H)
Weight 300kg
Brand Name HXCP
Model Number HX460BCRTA
Certification CE
Place of Origin China
View Detail Information
Inquiry by Email Get Latest Price
Chat online Now Ask for best deal
Explore similar products
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms T/T Supply Ability 10 sets/month
Delivery Time 20 work days Packaging Details Stretch Film with Wooden Case
Speed 15 times/min Max. Book Block Width 460mm
Min. Book Block Width 100mm Book Block Thickness 80mm
Power 1KW Dimensions 1300×730×1430mm(L×W×H)
Weight 300kg Brand Name HXCP
Model Number HX460BCRTA Certification CE
Place of Origin China
HX460BCRTA Automatic Double Head Round Corner Cutting Machine
Description
Parameters
Speed
15 times/min
Max. Book Block Width
460mm
Min. Book Block Width 100mm
Book Block Thickness 80mm
Power 1kw
Weight
1300×730×1430mm(L×W×H)