China DME501010R
China DME501010R
  1. China DME501010R
DME501010R
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Product Status Discontinued at Digi-Key
Transistor Type NPN, PNP (Emitter Coupled)
Mounting Type Surface Mount
Frequency - Transition 150MHz
Package Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Supplier Device Package SMini5-F3-B
Mfr Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
Power - Max 150mW
Package / Case 6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Operating Temperature 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 210 @ 2mA, 10V
Base Product Number DME50101
Description TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI5