China LM2593HVS-3.3/NOPB
China LM2593HVS-3.3/NOPB
  1. China LM2593HVS-3.3/NOPB
LM2593HVS-3.3/NOPB
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Synchronous Rectifier No
Frequency - Switching 150kHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Function Step-Down
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Output Type Fixed
Current - Output 2A
Voltage - Input (Max) 60V