China APT25GF120JCU2
China APT25GF120JCU2
  1. China APT25GF120JCU2
APT25GF120JCU2
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) 45 A
Product Status Obsolete
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package Bulk
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SOT-227
Mfr Microsemi Corporation
Operating Temperature -
Current - Collector Cutoff (Max) 250 µA
IGBT Type NPT
Power - Max 227 W
Input Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.65 nF @ 25 V
Configuration Single
NTC Thermistor No
Description IGBT MOD 1200V 45A 227W SOT227