China IC Integrated Circuits PIC32CM5164LS00064-I/PT TQFP-64 Microcontrollers - MCU
  1. China IC Integrated Circuits PIC32CM5164LS00064-I/PT TQFP-64 Microcontrollers - MCU
IC Integrated Circuits PIC32CM5164LS00064-I/PT TQFP-64 Microcontrollers - MCU
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Mfr. # PIC32CM5164LS00064-I/PT
Mfr. Microchip Technology
Description ARM Microcontrollers - MCU CM23, ULP, Touch, Security, 512K Flash, 64 Pin TQFP
Factory Lead-Time 31 Weeks
Place of Origin USA
Product Specification
Mfr. # PIC32CM5164LS00064-I/PT Mfr. Microchip Technology
Description ARM Microcontrollers - MCU CM23, ULP, Touch, Security, 512K Flash, 64 Pin TQFP Factory Lead-Time 31 Weeks
Place of Origin USA
Product Attribute Attribute Value
Microchip
Product Category: ARM Microcontrollers - MCU
RoHS:  Details
SMD/SMT
TQFP-64
ARM Cortex M23
512 kB
32 bit
12 bit
48 MHz
48 I/O
64 kB
1.62 V
3.63 V