Products
Manufacturer of a wide range of products which include Coolmay 7 inch HMI Touch Screen with Dual-core 1GHz CPU and IP65 Front Panel,4.3 Inch Touchscreen HMI Control Panel Monitor For Auto Control TK6043FH,Auto Tuning 5 Inch Touch ...
MOQ: 1 set
Price: USD 67-158 per set
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 3-8 work days |
| Packaging Details | Carton packaging |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| External dimensions | 200*146*36mm |
| Opening Size | 192*138mm |
| Display Type | 7.0"TFT |
| Resolution | 800*480/1024*600 |
| Storage Memory | NAND Flash 128MB |
| RAM | 128MB |
| Protection Class | IP65 (front panel) |
| Warranty | 12months |
| CPU | Dual-core 1GHz |
| Operating System | Linux-based |
| Communication Interface | Type-C, RS232, RS485, Ethernet Port,Modbus TCP |
| Input Voltage | 12-24VDC±10%<150mA @ 24VDC |
| Touchscreen Software | Coolmay Vcool |
| Brand Name | COOLMAY |
| Model Number | TK8070H/HD |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1 Unit
Price: Details Need To Be Negotiated
| Payment Terms | TT,Paypal, Western Union, Credit Card |
| Supply Ability | 15000 Units Per Week |
| Delivery Time | 3-5 Days After Payment Confirmed |
| Packaging Details | Carton |
| size | 4.3" |
| cutout size | 72*72mm |
| Resolution | 480*272 |
| ROM | NOR Flash 8MB |
| RAM | 64MB |
| COM Ports | 1*RS232, 1*RS485 |
| Optional | WIFI |
| Software | mView |
| Protocal | Modbus, Free, Common PLC communication protocal |
| Support Various Brand of HMI | Siemens,Mitsubishi, Delta, Omron,LG and so on |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | TK6043FH |
| Certification | CE Certificate |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 unit
Price: Details Need To Be Negotiated
| Payment Terms | T/T,Paypal, Western Union, Credit Card |
| Supply Ability | 1500 pcs per week |
| Delivery Time | within 3 working days after payment confirmed |
| Packaging Details | Carton |
| size | 5" |
| digital points | max 12DI/12DO |
| analog points (Optional) | max 4AI/2AO |
| digital outputs | transistor or relay or mixed |
| high speed pulse | support |
| high speed counting | support |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | QM3G-50FH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 unit
Price: Details Need To Be Negotiated
| Payment Terms | T/T,Paypal, Western Union, Credit Card |
| Supply Ability | 1500 pcs per week |
| Delivery Time | within 3 working days after payment confirmed |
| Packaging Details | Carton |
| size | 5" |
| digital points | max 12DI/12DO |
| analog points (Optional) | max 4AI/2AO |
| digital outputs | transistor or relay or mixed |
| high speed pulse | support |
| high speed counting | support |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | QM3G-50FH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 unit
Price: $125~$250 unit
| Payment Terms | T/T,Paypal, Western Union, Credit Card |
| Delivery Time | within 3 working days after payment confirmed |
| Supply Ability | 1500 pcs per week |
| Packaging Details | Carton |
| size of HMI | 7 inch |
| digital points | max 30DI/30DO |
| analog points (Optional) | max 16AI/8AO |
| high speed pulse | 4*100Khz+4*10Khz |
| high speed counting | 6*60Khz |
| com ports | RS232,RS485,mini USB |
| WIFI(Optional) | On PLC |
| software | Free |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | QM3G-70KFH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 units
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 3-5 working days |
| Packaging Details | Packed with standard carton box |
| Product | Programmable logic controller |
| Language | Ladder |
| I/O | 24DI/20DO |
| Output | 4 transistor and 16 relay outputs |
| Analog I/O | 16AD/8DA |
| Analog input | 0-10V |
| Analog output | 4-20mA |
| Protocol | Modbus RTU |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | EX3G-70KH-44MRT-16AD8DA-V-A4-485P-S (4T16R) |
| Certification | CE, RoHS, ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 units
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 3-5 working days |
| Packaging Details | Packed with standard carton box |
| Product | Touch panel PLC combo |
| Language | Ladder, Macro |
| Output | Transistor |
| I/O | 12DI/12DO |
| Screen type | 10.1 inch TFT |
| Display size | 222*125mm |
| Resolution | 1024*600 pixels |
| Ethernet | Yes |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | EX3G-100HA-24MT-16AD8DA-V-A4-485P-WH |
| Certification | CE, RoHS, ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton packaging |
| Supply Ability | 100,000 set per month |
| I/O | 12DI/12DO |
| Analog I/O | optional |
| Temperature control | Support |
| Humidity control | Support |
| Service | Technical Support |
| programming Port | Type-C,USB,RS232 |
| Brand Name | COOLMAY |
| Model Number | EX3S-8043H-24MR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Usd145-usd240 per piece
| Payment Terms | Western Union, T/T |
| Supply Ability | 5000pcs/month |
| Delivery Time | 5-7 working days |
| Packaging Details | box 26*19*10cm |
| Product | HMI PLC Combo |
| Dimension | 226*163*35.6mm |
| Resolution | 800*480 |
| Touch type | 4 wire resistive panel |
| Digital | 24 |
| Com Port | RS232,RS485 |
| Power | DC24V |
| INPUT | NPN |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | EX3G-70KH-24MR |
| Certification | CE,Rohs |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 unit
Price: Details Need To Be Negotiated
| Payment Terms | T/T,Paypal, Western Union, Credit Card |
| Supply Ability | 1500 pcs per week |
| Delivery Time | within 3 working days after payment confirmed |
| Packaging Details | Carton |
| size of HMI | 10 inch |
| digital points | max 24DI/20DO |
| analog points (Optional) | max 16AI/8AO |
| high speed pulse | support |
| high speed counting | support |
| WIFI | Optional |
| Ethernet | Optional |
| software | Free |
| Brand Name | Coolmay |
| Model Number | EX3G-100HA |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!