| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 125720-01 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Bently Nevada |
| Estimated Shipping Size | 2.5x11.2x24.2cm |
| weight | 0.5 kg |
| Power Supply | +5 V DC, ±15 V DC |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | Bently Nevada |
| Model Number | 125720-01 |
| Place of Origin | USA |
View Detail Information
Explore similar products
Bently Nevada 3500/93 135799-01 Display Interface Module for Standard 3500
Bently Nevada 330103-00-05-50-12-00 3300 XL 8mm Tip Diameter Proximity Probe
35Vdc 990-08-XX-01-00 MOD:165353-01 Bently Nevada 990 Vibration Transmitter 9
Bently Nevada 16710-12 Interconnect Cable 600 V RMS 12 ft (3.6 m)
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days | Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 125720-01 | Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China | Manufacturer | Bently Nevada |
| Estimated Shipping Size | 2.5x11.2x24.2cm | weight | 0.5 kg |
| Power Supply | +5 V DC, ±15 V DC | MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | Bently Nevada | Model Number | 125720-01 |
| Place of Origin | USA | ||
| High Light | 4-Channel Relay I/O Module ,Independent Relay Outputs Bently Nevada Module ,Programmable Alarm Drive Logic 4-Channel Relay Module | ||
| Estimated Shipping Size | 2.5x11.2x24.2cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Power Supply | +5 V DC, ±15 V DC |
| Power Consumption | 5-15 W (typical) |
| Contact Rating | 2-5 A @ 30 V DC / 250 V AC |
| Isolation | 1500 V AC |
| Operating Temperature | -20°C to +65°C |
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Humidity | 5-95% RH (non-condensing) |
| Bently Nevada | Bently Nevada |
|---|---|
| 3500/45 | 330103-00-04-10-02-00 |
| 3500/60 | 133396-01 |
| 3500/64M | 3500/40M |
| 330106-05-30-05-02-00 | 125760-01 |
| 3500/20 | 125768-01 |
| 330104-00-18-10-02-00 | 133323-01 |
| 3500/45 140072-04 | 133819-01 |
| 330103-00-06-10-02-00 | 330130-040-00-00 |
| 3500/62 163179-03 | 3500/50 |
| 9200-01-02-10-00 | 133442-01 |
| 3500/40M 140734-01 | 330180-90-00 |
| 330104-00-06-05-02-00 | 330103-00-12-10-02-00 |
| 330101-00-12-10-02-05 | 125840-01 |
| 991-01-XX-01-CN | 3500/45 176449-04 |
| 177230-01-01-05 | 330878-90-00 |
Company Details
Business Type:
Trading Company
Year Established:
2004
Total Annual:
85682000-125000000
Employee Number:
70~80
Ecer Certification:
Verified Supplier
Company Profile Amikon Limited specializes in the global supply of industrial automation module spare parts.The company focuses on well-known international brands covering DCS systems, robot control systems, and large-scale servo control systems. Product scope includes: ➢Distributed Control Syste... Company Profile Amikon Limited specializes in the global supply of industrial automation module spare parts.The company focuses on well-known international brands covering DCS systems, robot control systems, and large-scale servo control systems. Product scope includes: ➢Distributed Control Syste...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!