Products
Manufacturer of a wide range of products which include CAT C4.4 Remanufactured Diesel Engine - Suitable For Excavator And Industrial,Four Cylinder C2.2 CAT Diesel Engine Turbocharged Four Stroke Diesel Engine,QSB3.3 Engine Diesel ...
MOQ: 1unit
Price: $7794
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Refurbished |
| Type | 4-cylinder water-cooled diesel engine |
| Displacement | 4.4 L |
| Bore × Stroke | 105 mm × 127 mm |
| Power | Contact Us |
| Speed | Contact Us |
| Intake Method | Turbocharged |
| Fuel System | Direct Injection |
| Model Number | C4.4 |
MOQ: 1unit
Price: $5368
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| Supply Ability | Spot goods |
| State | Remanufactured |
| Type | Inline four-cylinder, four-stroke diesel engine |
| Displacement | 2.22L |
| Bore x Stroke | 84 mm × 100 mm |
| Compression Ratio | Approximately 23.3:1 |
| Weight (Dry) | Approximately 194 kg |
| Intake | Turbocharged |
| Cooling System | Water-cooled |
| Rated Power | 44.7 kW |
| Rated Speed | 2800 rpm |
| Model Number | C2.2 |
| Place of Origin |
MOQ: 1unit
Price: $5882
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Remanufacturing |
| Product Name | QSB3.3 Electronically Injected Diesel Engine |
| Type | Electronically Injected Diesel Engine |
| Engine Type | Four-cylinder in-line, electronically controlled fuel injection |
| Applications | Construction machinery, generator sets, and other diesel-powered equipment |
| Function | Provides power for efficient operation |
| Model Number | QSB3.3 |
MOQ: 1unit
Price: $4412
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| Supply Ability | Spot goods |
| State | Brand new |
| Engine Type | 4-stroke, inline six-cylinder, Water-cooled diesel engine |
| Displacement | 5.9 L |
| Bore × Stroke | 102 mm × 120 mm |
| Induction | Turbocharged with intercooler |
| Rated speed | 1950RPM |
| Rated power | 112KW |
| Model Number | 6BTAA5.9-C150 |
| Place of Origin |
MOQ: 1unit
Price: $2206
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Brand new |
| Type | Four-cylinder inline diesel engine |
| Displacement | 3.3L |
| Rated speed | 2200RPM |
| Fuel system | Mechanical injection |
| Cooling method | Water cooled |
| Intake method | Turbocharged |
| Rated power | 60KW |
| Model Number | B3.3 |
MOQ: 1unit
Price: $11194
| Payment Terms | Western Union,T/T |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Brand New |
| Type | Inline 6-cylinder diesel engine |
| Intake Method | Turbocharged |
| Fuel System | Mechanical Injection |
| Cooling Method | Water-cooled |
| Applications | Construction machinery / Agricultural equipment / Generator sets |
| Model Number | 6LTAA8.9-C325 |
MOQ: 1unit
Price: $3382
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Brand New |
| Type | Four-cylinder diesel engine |
| Shipping Method | UPS/DHL/EMS/TNT/FedEx |
| Displacement | 3.9L |
| Speed | 1500–2500 rpm |
| Power | 60–78 kW |
| Model Number | 4BT3.9 |
MOQ: 1unit
Price:
| Payment Terms | Western Union,T/T |
| Supply Ability | Spot goods |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| State | Brand New |
| Engine Type | Inline Six-Cylinder Diesel Engine |
| Starting Method | Electric start |
| Fuel System | High-pressure fuel injection |
| Shipping Method | Air/Sea/UPS/DHL/EMS/FedEx |
| Applicable Equipment | Agricultural tractors/Construction machinery |
| Function | Provides stable, high-torque power output for large agricultural machinery |
| Model Number | QSM11 |
MOQ: 1unit
Price: $6618
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| Supply Ability | Spot goods |
| State | Brand new |
| Engine Type | Inline six-cylinder, four-stroke, turbocharged, intercooled diesel engine |
| Displacement | 9.3L |
| Bore × Stroke | 116.5 mm × 144.5 mm |
| Compression Ratio | 18.2:1 |
| Cooling | Water-cooled |
| Fuel System | Mechanical injection pump |
| Engine Weight | Approximately 760 kg |
| Model Number | 6LTAA9.3 |
| Place of Origin |
MOQ: 1unit
Price: $36232
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Delivery Time | 30 work day |
| Packaging Details | wooden box packaging |
| Supply Ability | Spot goods |
| State | Brand new |
| Type | Inline 6-cylinder, 4-stroke diesel engine |
| Control System | Electronic control |
| Functions | High-efficiency power output and precise fuel control ensure stable operation under heavy loads |
| Shipping Method | Air freight/Sea freight/UPS/DHL/EMS/FedEx |
| Model Number | QSX15 |
| Place of Origin |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!