China FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
  1. China FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
  2. China FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
  3. China FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
  4. China FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
FESTO 156881 compact cylinder ADVUL-32-50-P-A
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 10
Delivery Time 4-6 weeks
Packaging Details carton
Product Type compact cylinder
Piston diameter 32 mm
Theoretical force at 6 bar, advancing 483 N
Stroke 50mm
Cushioning Elastic cushioning rings/pads at both ends
Position sensing For proximity sensor
Operating pressure 0.1 MPa ... 1 MPa
Mode of operation Double-acting
Ambient temperature -20 °C ... 80 °C
Pneumatic connection G1/8
Brand Name Festo
Model Number 156881 ADVUL-32-50-P-A
Certification CCC,CE
Place of Origin Germany
Product Specification
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram Supply Ability 10
Delivery Time 4-6 weeks Packaging Details carton
Product Type compact cylinder Piston diameter 32 mm
Theoretical force at 6 bar, advancing 483 N Stroke 50mm
Cushioning Elastic cushioning rings/pads at both ends Position sensing For proximity sensor
Operating pressure 0.1 MPa ... 1 MPa Mode of operation Double-acting
Ambient temperature -20 °C ... 80 °C Pneumatic connection G1/8