| Category | RF and Wireless RF Antennas |
| Frequency Range | 880MHz ~ 928MHz, 928MHz ~ 960MHz |
| Product Status | Active |
| Ingress Protection | IP55 |
| Number of Bands | 2 |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Package | Bag |
| Series | - |
| Antenna Type | Yagi |
| Mfr | Pasternack |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Applications | GSM, ISM, LPWAN, LoRA, LTE-M, NB-IoT, IoT, M2M, WLAN |
| RF Family/Standard | Cellular, General ISM, WiFi |
| Power - Max | 150 W |
| Frequency (Center/Band) | 904MHz, 944MHz |
| Height (Max) | 43.000" (1092.20mm) |
| Gain | 12.5dBi, 13dBi |
| Termination | N Type Female |
| VSWR | 1.5 |
| Return Loss | - |
| Features | Cable - 914.4mm |
| Description | 13DBI YAGI 880-960MHZ N |
View Detail Information
Explore similar products
PRO-IS-212
ANT-GNRM-L125A-3
ANT-W63-FPC2-M4-100
MWU4002S
Product Specification
| Category | RF and Wireless RF Antennas | Frequency Range | 880MHz ~ 928MHz, 928MHz ~ 960MHz |
| Product Status | Active | Ingress Protection | IP55 |
| Number of Bands | 2 | Mounting Type | Bracket Mount |
| Package | Bag | Series | - |
| Antenna Type | Yagi | Mfr | Pasternack |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) | Applications | GSM, ISM, LPWAN, LoRA, LTE-M, NB-IoT, IoT, M2M, WLAN |
| RF Family/Standard | Cellular, General ISM, WiFi | Power - Max | 150 W |
| Frequency (Center/Band) | 904MHz, 944MHz | Height (Max) | 43.000" (1092.20mm) |
| Gain | 12.5dBi, 13dBi | Termination | N Type Female |
| VSWR | 1.5 | Return Loss | - |
| Features | Cable - 914.4mm | Description | 13DBI YAGI 880-960MHZ N |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!