| Category | RF and Wireless RF Amplifiers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Noise Figure | 2.6dB |
| Supplier Device Package | 12-MCLP (3x3) |
| RF Type | 5G, Radar |
| Test Frequency | 30GHz |
| P1dB | 17.1dBm |
| Mfr | Mini-Circuits |
| Current - Supply | 128mA |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 18.9dB |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad |
| Frequency | 15GHz ~ 45GHz |
| Base Product Number | PMA3 |
| Description | SMT GAIN BLOCK, 15 - 45 GHZ, 50 |
View Detail Information
Explore similar products
GALI-51+
MAR-3+
HMC717ALP3E
HMC263-SX
Product Specification
| Category | RF and Wireless RF Amplifiers | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - | Noise Figure | 2.6dB |
| Supplier Device Package | 12-MCLP (3x3) | RF Type | 5G, Radar |
| Test Frequency | 30GHz | P1dB | 17.1dBm |
| Mfr | Mini-Circuits | Current - Supply | 128mA |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V | Gain | 18.9dB |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad | Frequency | 15GHz ~ 45GHz |
| Base Product Number | PMA3 | Description | SMT GAIN BLOCK, 15 - 45 GHZ, 50 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!